2014 05 01

Lietuvos rankinio lygos finale susitiks Vilniaus „Šviesa“ ir Klaipėdos „Dragūnas“

Paaiškėjo antrasis Lietuvos rankinio lygos (LRL) finalo dalyvis. Juo tapo Klaipėdos „Dragūnas“, lemiamose pusfinalio rungtynėse 11 įvarčių skirtumu – 36:25 (14:12) – įveikęs Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ekipą. Klaipėdiečiai pusfinalio seriją laimėjo 2:1.
Klaipėdos „Dragūnas“ šalies čempionai
Klaipėdos „Dragūnas“ šalies čempionai / 15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr.

Pirmąsias pusfinalio rungtynes Klaipėdoje po sunkios kovos rezultatu 29:26 (16:13) laimėjo klaipėdiečiai, o antrose rungtynėse Kaune minimalia persvara – 30:29 (14:14) – pergalę šventė kauniečiai.

Lemiamose rungtynėse, kurios vyko Klaipėdoje, šeimininkai kiek atkakliau rungtyniavo tik pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo tik dviem įvarčiais – 14:12. Per atokvėpio minutėles dragūniečiai, išklausę karčių trenerio Migliaus Astrausko žodžių, tarsi pabudo – antrąjį kėlinį pradėjo spurtu – 8:1 ir gerokai atitrūko – 22:13.

Tai ir buvo lemiamas lūžis, po kurio kauniečiai nebesugebėjo atsitiesti.

„Dragūną“ į pergalę vedė Mindaugas Dumčius, įmetęs 9 įvarčius, Karolis Stropus ir Darius Jasinskas pridėjo po 5 įv., Benas Petreikis – 4, Arvydas Bučius – 3, Remigijus Vaičikauskas, Mindaugas Meškauskas ir Jonas Truchanovičius – po 2, Jonas Geryba, Edvinas Vorobjovas ir Gražvydas Juška – po 1 įvartį.

Kauniečių ekipoje vėl akivaizdžiai išsiskyrė Vaidas Drevinskas, įmetęs 14 įvarčių (3 iš 7 m). Valdas Jarukas pridėjo 3, Lukas Sutkus, Edvinas Balčiūnas ir Lukas Feoktistovas – po 2, Algirdas Lazauskas ir Paulius Zėringis – po 1 įvartį.

„Žaidimas – gerėja. Įtampa šiek tiek atslūgo, kai antrajame kėlinyje suradome priešnuodžių prieš granitiečių lyderį Vaidą Drevinską. Radome reikiamą gynybos sistemą. Jei jau įveikėme “Granitą„, reikia nemažinti apsukų ir kovoje dėl aukso. Norėtųsi apginti čempionų titulus. Finalo varžovas VHC “Šviesa„ – mums nėra parankus. Tai amžinas mūsų varžovas, tačiau esame pasiryžę dėl aukso medalių atiduoti visas jėgas ir sulaužyti visas mus kaustančias sienas,“ – sakė M.Astrauskas.

„Žaidėjus slėgė nervinė įtampa, buvo daug emocijų. Tai kokias kėlėme žaidėjams užduotis, jie šiandien jų neįvykdė. Nepažinau savo komandos žaidėjų. Trūko komandinio žaidimo, šalto proto. Antrajame kėlinyje daugiau žaidė jaunimas, mūsų atsarginių žaidėjų suolelis – trumpas, tad šįkart pritrūkome jėgų. Trūko Pauliaus Šarkausko, kuriam yra lūžęs riešas. Čempionatas dar nesibaigė, dėl trečiosios vietos kausimės su Alytaus rankininkais. Varžovas – stiprus, patyręs, piktas ir galingas. Bus rimta dvikova,“ – kalbėjo

„Granito-Gajos-Kario“ treneris Valdemaras Novickis.

LRL finale „Dragūnas“ susitiks su Vilniaus VHC „Šviesa“. Pastaroji ekipa pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių 2:1 įveikė pernykščius vicečempionus Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkus.

LRL finale bus kovojama iki trijų pergalių. Pirmosios rungtynės vyks jau gegužės 3 dieną (šeštadienį) 14 val. Klaipėdoje, „Neptūno“ sporto salėje (Taikos per. 61A). Antrosios rungtynės – gegužės 7 dieną (trečiadienį) Vilniuje.

LRL mažajame finale, kuriame kovojama iki dviejų pergalių, tarpusavyje varžysis pusfinalius pralaimėjusios ekipos – „Granitas-Gaja-Karys“ ir „Almeida-Stronglasas“. Pirmoji akistata numatyta gegužės 3 dieną Alytaus sporto rūmuose.