2010 06 07

Lietuvos rankinio rinktinės pralaimėjimą lėmė trumpesnis atsarginių suolelis

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė 22:25 (10:13) pralaimėjo antrąsias draugiškas rungtynes Lenkijos nacionalinei komandai.
Lietuvos ir Lenkijos rinktinių kontrolinės rungtynės
Lietuvos ir Lenkijos rinktinių kontrolinės rungtynės / sport.info nuotr.

Pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos rungtynems besirengianti Lietuvos vyrų rankinio rinktinė sekmadienį Olštyne žaidė antrąsias draugiškas rungtynes su Lenkijos nacionaline rinktine. Pirmoji komandų dvikova šeštadienį Elblionge baigėsi taikiai – 31:31.

Prieš sekmadienio dvikovą rinktinės vyriausiasis treneris žaidėjų prašė to paties, ko ir prieš pirmąsias rungtynes: kietai gintis ir drausmingai pulti. „Peržiūrėjome rungtynes, pamatėme klaidas, nekartokime jų. Ginkimės dar griežčiau ir taip pat drausmingai žaiskime puolime. Pasistenkite dar greičiau įžaisti kamuolį iš centro“, – prašė G. Savukynas.

Rungtynių pradžioje į priekį vėl išsiveržė šeimininkai ir laikė viena ar dviejų įvarčių atstumą. Kėliniui įpusėjus lenkai pirmaudami 6:5 spurtavo. Atkarpą laimėjo ir iki pertraukos likus žaisti apie penkias minutes įgyjo 5 įvarčių persvarą 12:7. Mūsiškiams pavyko kiek priratėti ir komandos ilsėtis išėjo lenkams pirmaijant 13:10.

Per pertrauką treneris Gintaras Savukynas negailėjo komandai griežtų žodžių: „Puolime mūsų žaidimas – visiškas marazmas. Išėjot net trečdaliu nenusiteikę to, kaip buvote pirmosiose rungtynėse. Nemalam liežuviais. Energiją eikvojam žaidimui. Tai, ne pasaulio čempionato rungtynės, bet turime susiimti“.

Antro kėlinio pradžioje marazmas puolant baigėsi ir rinktinė priartėjo prie šeimininkų (12:14, 15:13), bet lenkai netrukus pasinaudojo keliomis klaidomis bei kiekybine persvara ir 42 rungtynių minutę padidino pranašumą iki 7 įvarčių (20:13).

Mūsiškiai nenuleido rankų, sėkmingiau pradėjo žaisti gynyboje bei puolime ir 52 minutę vėl priartėjo (18:20, 19:21). Vis dėlto rungtynių pabaigoje Lenkijos rinktinės vartininkas pradėjo daryti stebuklus ir mūsiškiams teko pripažinti varžovų pranašumą. Lenkijos rinktinė nugalėjo 25:22.

Po rungtynių vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas sakė, kad lenkų pergalę lėmė ilgesnis suolelis. „Jie turėjo daugiau užregistravę žaidėjų ir buvo šviežesni. Mes truputi ekspermentavome sudėtimi, leidom kiek pailsėti kai kuriems žaidėjams, – sakė treneris. – Iš esmės esu patenkintas komanda. Prieš išvykdami akcentavome kietą žaidimą gynyboje bei racionalų žaidimą puolime. Manau, mums pavyko.“

Sekmadienį Lietuvos rinktinė grįžo į Lietuvą. Pirmadienį komanda ilsėsis, o antradienį tęs pasirengimą svarbiausioms sezono dvikovoms.

Prie rinktinės antradienį turėtų prisijungti Vokietijos I Bundeslygos ir Prancūzijos aukščiausiosios lygos klubuose žaidžiantys Almantas Savonis, Andrius Stelmokas, Robertas Paužuolis ir Nerijus Atajevas, o trenerių štabą papildys Miglius Astrauskas, kuris prie rinktinės prisijungs po metų pertraukos.

Į Norvegiją tikrai nevyks Lenkijoje susižeidęs Tautvydas Mikalauskas. Prieš pirmąsias draugiškas varžybas su Lenkija per apšilimą jis pajutą skausmo nugaroje. Medikai nustatė išvaržą nugaroje.

Dar keli žaidėjai taip pat baigs pasirengimą dvikovais su norvegais, bet „juodąjį“ sąrašą treneris paskelbs kelionės iš Lenkijos metu. Į Norvegiją rankinio rinktinė išvyks penktadienį anksti ryte.