2014 01 27

„Lietuvos taurėje 2013“ apdovanoti geriausi stalo futbolo žaidėjai

Savaitgalį vykusiose „Lietuvos Taurės 2013“ varžybose paaiškėjo geriausi praėjusių metų šalies stalo futbolo žaidėjai. Į čempionatą, vykusį parodų rūmuose „Litexpo“, susirinko per 90 dalyvių, tarp kurių – rekordinis skaičius pradedančiųjų žaidėjų.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Foosin.lt
Temos: 1 Lietuva

Čempionatas penktadienį prasidėjo jaunių (iki 18 m) vienetų ir dvejetų varžybomis. Vienetų čempionu tapo praėjusių metų čempionas Dovydas Bukauskas, nurungęs Simoną Pupeikį. Trečias liko septyniolikmetis Albinas Šeputis, stalo futbolą žaidžiantis mažiau nei metus, tačiau Lietuvos turnyruose jau užimantis prizines vietas.

Jaunių dvejetų rungtyje čempionais tapo Austėja Šermončiūtė ir S.Pupeikis, nurungę D.Bukausko ir A.Šepučio duetą. Iš viso jaunių dvejetų varžybose dalyvavo 9 poros.

Pirmą kartą tokio lygio čempionate vykusioje mėgėjų rungtyje dalyvavo net 40 pradedančiųjų stalo futbolininkų, jie rungėsi vienetų kategorijoje. Šioje rungtyje čempionu tapo kaunietis Mindaugas Gidra, o 2-ąją ir 3-ąją vietas pasidalino Radvila Gaudenis Šimkus bei Edgaras Predkelis. 32 komandoms susirungus mėgėjų dvejetų varžybose, pergalę iškovojo Baltrus Šivickis ir Artūras Nakliuda, laimėję prieš Luką Vaitkevičių ir Simoną Kuliešį.

Moterų vienetų kategorijoje čempione tapo Ieva Čižiūnaitė, antroje vietoje palikusi Austėją Šermončiūtę, o trečioje – Rugilę Mickevičiūtę. A.Šermončiūtės ir R.Mickevičiūtės duetas iškovojo pergalę moterų dvejetų grupėje, aplenkęs Ievą Čižiūnaitę ir Agne Šileikaite. 3-ioji liko Simonos Mikalauskaitės ir Tomos Stasiukaitytės pora.

Atviroje kategorijoje susitiko profesionalūs Lietuvos stalo futbolininkai: vienetų rungtyje varžėsi 33 žaidėjai, dvejetų rungtyje – 29 žaidėjų poros. Individualiame žaidime geriausiuoju tapo Rapolas Jamontas, lemiamoje kovoje laimėjęs prieš Arną Bastį. Trečias liko Rytis Mitkus.

Geriausia 2013 metų stalo futbolo žaidėjų pora atviroje kategorijoje tapo R.Jamontas ir Rytis Mitkus, lemiamoje kovoje po papildomų dviejų kėlinių rezultatu 8:6 iškovoję pergalę prieš Antaną Švelniką ir Simoną Pupeikį .

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams