2011 07 30

Michaelas Phelpsas pasaulio plaukimo čempionate iškovojo šeštąjį medalį ir trečiąjį aukso

Kinijoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate plaukikai šeštadienį išsidalijo dar šešis medalių komplektus.
Michaelas Phelpsas
Michaelas Phelpsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečiąjį aukso medalį šiose pirmenybėse iškovojo JAV plaukimo žvaigždė Michaelas Phelpsas, paskutiniuose 50 metrų aplenkęs varžovus ir triumfavęs 100 m nuotolyje peteliške. Apgynęs čempiono titulą šios rungties pasaulio rekordininkas iškovojo jau 25-ąjį pasaulio čempiono titulą savo karjeroje.

Be trijų aukso medalių Šanchajuje M. Phelpsas iškovojo dar du sidabro bei vieną bronzos apdovanojimą.

Sidabras šioje rungtyje atiteko lenkui Konradui Czerniakui, bronza - amerikiečiui Tylerui McGillui:

1. Michael Phelps (JAV)                50.71 sek.
2. Konrad Czerniak (Lenkija)           51.15
3. Tyler McGill (JAV)                  51.26

Vyrų 50 m distancijoje laisvi stiliumi čempiono titulą apgynė dėl teigiamo dopingo testo prieš keletą dienų išteisintas 24-erių metų brazilas Cesaras Cielo (21,52 sek.). Sidabro ir bronzos medalius iškovojo atitinkamai italas Luca Dotto bei prancūzas Alainas Bernardas:

1. Cesar Cielo (Brazilija)             21.52 sek.
2. Luca Dotto (Italija)                21.90
3. Alain Bernard (Prancūzija)          21.92

Moterų 50 m peteliške planetos čempione tapo olandė Inge Dekker. Ji distanciją įveikė per 25,71 sekundės ir aplenkė prizininkėmis tapusias pasaulio rekordininkę bei 2007-ų metų šios rungties pasaulio čempionę Theresę Alshammar iš Švedijos bei prancūzę Melanie Henique:

1. Inge Dekker (Olandija)              25.71 sek.
2. Therese Alshammar (Švedija)         25.76
3. Melanie Henique (Prancūzija)        25.86

Antrąjį čempionės titulą Kinijoje ir ketvirtąjį pirmenybių medalį iškovojo 16-metė amerikietė Melissa Franklin (2:05,10), 200 m nugara rungties finale įtikinamai aplenkusi antrą ir trečią vietas užėmusias atitinkamai australę Belindą Hocking bei olandę Sharon van Rouwendaal:

1. Melissa Franklin (JAV)            2:05.10
2. Belinda Hocking (Australija)      2:06.06
3. Sharon van Rouwendaal (Olandija)  2:07.78

Olimpinė čempionė iš Didžiosios Britanijos Rebecca Adlington (8:17,51) pagaliau tapo pasaulio čempione 800 m distancijoje laisvuoju stiliumi. Antra šeštadienį finišavo titulą praradusi danė Lotte Friis, trečia - 2005 ir 2007-aisiais šioje distancijoje triumfavusi amerikietė Kate Ziegler:

1. Rebecca Adlington (D.Britanija)   8:17.51
2. Lotte Friis (Danija)              8:18.20
3. Kate Ziegler (JAV)                8:23.36

Moterų estafetės 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetės čempionių titulus po trylikos metų pertraukos susigrąžino JAV plaukikės (3:52.36), finale aplenkusios praėjusių pirmenybių nugalėtojas kinietes bei olimpines čempiones Australijos plaukikes: