2011 09 18

Mindaugas Griškonis – Europos irklavimo čempionas, Donata Vištartaitė laimėjo bronzą

Plovdivo mieste Bulgarijoje sekmadienį pasibaigusiame Europos irklavimo čempionate Lietuvos irkluotojai pelnė du aukso ir vieną bronzos medalį.
Mindaugas Griškonis svajoja apie pasaulio čempionato medalį
Mindaugas Griškonis / „Scanpix“ nuotr.

Antrąjį Senojo žemyno pirmenybių auksą per savo karjerą (pirmasis – 2009-aisiais) iškovojo vienvietininkas Mindaugas Griškonis, kuris finale aplenkė visus penkis varžovus, o 2000 m distancijoje sugaišo 7 minutes 02,74 sekundės.

Sidabro medalis atiteko vokiečiui Falko Noltei, o bronza tenkinosi kroatas Mario Vekičius:

1. Mindaugas Griškonis (Lietuva)         7:02,74

Donata Vištartaitė

Vienvietininkių pagrindiniame finale trečia sekmadienį finišavo ir bronzos apdovanojimo savininke tapo Donata Vištartaitė.

Dukart pasaulio jaunimo iki 23 metų čempionė D. Vištartaitė finale 2000 m distanciją įveikė 8 minutes 02,46 sekundės, aplenkė tris varžoves ir pralaimėjo tik čekei Mirkai Knapkovai bei rusei Julijai Levinai:

1. Mirka Knapkova (Čekija)               7:52,03
2. Jurija Levina (Rusija)                7:58,37
3. Donata Vištartaitė (Lietuva)          8:02,46
4. Aikaterini Nikolaidou (Graikija)      8:09,10
5. Natalija Dovgodko (Ukraina)           8:11,18
6. Agata Gramatyka (Lenkija)             8:17,66

Aukso medalius šiame Europos irklavimo čempionate Bulgarijoje iškovojo ir porinę dvivietę irklavę Saulius Ritter bei Rolandas Maščinskas.