2010 01 24

Net ir be Krupeckaitės Lietuvos treko dviratininkai Kinijoje neliko tuščiomis

Pekine (Kinija) sekmadienį baigėsi paskutinis, ketvirtasis, 2009–2010 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės etapas. Nors geriausia 2009 metų Lietuvos sportininkė, pasaulio čempionė ir rekordininkė Simona Krupeckaitė prie starto linijos nestojo, mūsiškiams tai nesutrukdė iškovoti dviejų sidabro medalių.
A.Trebaitė (kairėje) sidabro apdovanojimu džiaugėsi moterų skrečo rungtyje
A.Trebaitė (kairėje) sidabro apdovanojimu džiaugėsi moterų skrečo rungtyje. / Tissottiming.com nuotr.

27 metų S.Krupeckaitė paskutinį pasaulio dviračių treko taurės etapą paaukojo dėl pasiruošimo svarbiausioms šio sezono varžyboms – kovo 24–28 dienomis Danijoje vyksiančioms planetos pirmenybėms.

Medaliai – du

Net ir netekę lyderės, mūsų šalies treko dviratininkai dar kartą įrodė, jog yra vieni greičiausių pasaulyje – lietuvių kraityje pasibaigus ketvirtojo etapo varžyboms spindėjo du sidabro apdovanojimai.

Pirmą medalį Lietuvai Pekine iškovojo Vilija Sereikaitė. 22 metų sportininkė moterų 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse finišavo antra (3 min. 41,679 sek.), finale pralaimėjusi tik čempione tapusiai Alison Shanks (3 min. 33,360 sek.) iš Naujosios Zelandijos.

Tokios pačios spalvos medalį, tik moterų skrečo (40 ratų – 10 km) rungtyje, iškovojo Aušrinė Trebaitė. 21 metų treko dviratininkė 24 dalyvių finale nusileido tik olandei Verai Koedooder.

Per žingsnį nuo dar vieno apdovanojimo Lietuvos rinktinė, kurią sudarė Vaida Pikauskaitė, V.Sereikaitė ir A.Trebaitė, liko moterų 3 km komandų persekiojimo lenktynėse. Kovoje dėl bronzos mūsiškės sekmadienį 1,609 sek. nusileido Kanados atstovėms.

Galutinė įskaita

Pasibaigus paskutiniajam, ketvirtajam, 2009–2010 metų pasaulio dviračių treko taurės etapui paaiškėjo galutinė bendrosios įskaitos rikiuotė.

Be lyderės S.Krupeckaitės Kinijos varžydamiesi Lietuvos sportininkai galutinėje ketvirtojo etapo įskaitoje su 17 taškų užėmė 15-ą vietą. Nugalėjo varžybų šeimininkės kinės (105 tšk.).

Susumavus visų keturių šio sezono etapo įskaitinius taškus lietuviai tarp 55 klasifikuotų komandų užėmė aukštą 8-ą vietą. Mūsiškiai iš viso surinko 140 taškų. Nepralenkiami buvo Vokietijos (342 tšk.) sportininkai, už nugaros liko atitinkamai Australijos (325 tšk.) ir Olandijos (225 tšk.) atstovai.

Atskirų rungčių galutinėse įskaitose įspūdingai pasirodė S.Krupeckaitė. Vos dviejuose iš keturių pasaulio taurės etapų (Didžiojoje Britanijoje ir Kolumbijoje) startavusi lietuvė (19 tšk.) užėmė trečią vietą moterų 500 m atskiro starto lenktynėse. Nugalėjo australė Anna Meares (32 tšk.).

Ne mažiau sėkmingai pasirodė ir V.Sereikaitė. Taip pat tik dviejuose etapuose įskaitinius taškus pelniusi lietuvė (18 tšk.) užėmė trečią vietą galutinėje moterų 3 km asmeninio persekiojimo įskaitoje.

Be minėtų A.Trebaitės, V.Sereikaitės ir V.Pikauskaitės, Lietuvos garbę Pekine dar gynė Gediminas Bagdonas, Darius Džervus, Povilas Steponavičius bei Aurimas Varna.