2015 07 28 /20:11

Olimpinio festivalio antroji diena: į finalą pateko disko metikė Agnė Jonkutė

Antradienį Tbilisyje tęsėsi Europos jaunimo olimpinis festivalis. Pasirodymą tęsė Lietuvos lengvaatlečiai, plaukikai ir tenisininkas. Prie jų prisidėjo gimnastai, dviratininkai ir dziudo kovotojas. Ir antroji diena lietuviams medalių neatnešė, tačiau į finalus pateko šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė ir disko metikė Agnė Jonkutė.
Agnė Jonkutė
Agnė Jonkutė / Alfredo Pliadžio nuotr.

100 metrų barjeriniame atrankos bėgime Beatričė Juškevičiūtė finišavo per 14,67 sek., liko septinta ir į pusfinalį nepateko.

Puikiai pasirodė šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė, kuri pirmuoju bandymu įveikė visus aukščius – 1,61, 1,65, 1,69 ir 1,72 m – ir užsitikrino vietą finale su geriausiu rezultatu. Su tokiu pačiu rezultatu į finalą žengė ir latvė D. Ciematniece. Finalinės varžybos vyks ketvirtadienį.

Ryte 50 m laisvuoju stiliumi plaukė du jaunieji plaukikai iš Lietuvos. Darijus Astrauskas distanciją įveikė per 24,24 sek., bendroje įskaitoje buvo 12-as ir pateko į pusfinalį. Manto Kavecko laikas atrankoje – 24,48 sek., jis liko už pusfinalio ribos. Pusfinalyje Darijus startavo kelis kartus – dėl laiko matavimo technikos gedimų varžybas teko kartoti. Tikslų laiką pavyko užfiksuoti tik trečiuoju bandymu – Darijus finišavo per 23,97 sek, buvo aštuntas ir pateko į finalą.

100 m nugara finale aštuntas liko Rokas Juozelskis.

4x100 kombinuotos estafetės komanda (Rokas Juozelskis, Kotryna Teterekova, Paulius Martinkėnas, Ieva Jacevičiūtė) atrankoje liko aštunta (04:13,36) ir į finalą nepateko.

Plaukimo baseine pirmąjį medalį iškovojo estai. 100 metrų peteliške finale triumfavo Zirkas Kregoras.

Geriausiu, pirmuoju, bandymu lietuvė diską nusviedė 42,97 m. Jos rezultatas buvo antras.

Į finalą pateko pirmoje atrankos grupėje pasirodžiusi disko metikė Agnė Jonkutė. Geriausiu, pirmuoju, bandymu lietuvė diską nusviedė 42,97 m. Jos rezultatas buvo antras. Už A.Jonkutę diską toliau sviedė tik olandė Dara Obot, kuri įvykdė normatyvą (44,54 m).

Trečiadienį A.Jonkutė pasirodys ir rutulio stūmimo atrankoje.

Šuolininkė į tolį Enrika Ragainytė nušoko 5,39 m ir savo atrankos grupėje buvo šešta, bendroje įskaitoje – 16-a. Šio rezultato patekti į finalą nepakako.

Sportinės gimnastikos daugiakovės varžybose pasirodė Albertas Maciulevičius ir Džiugas Grabaliauskas. Vaikinai liko 25-ti ir į kitą etapą neprasibrovė.

Tenisininkas Lukas Dovydas Saulis pralaimėjo antrąją kovą 1:6, 1:6 Izraelio tenisininkui Y.Olieliui.

Lietuvos dvejetų duetas Lukas Dovydas Saulis ir Julius Adomavičius 3:6, 1:6 pralaimėjo slovėnams.

Pirmąją kovą pralaimėjo ir baigė pasirodymą 50 kilogramų kategorijoje besivaržęs dziudo kovotojas Gytis Katilius.

Dviračių asmeninėse lenktynėse startavo Kotryna Vaičytė ir Regina Stegvilaitė. Tarp 68 dalyvių R.Stegvilaitė užėmė 20-ąją vietą, K.Vaičytė liko 47-a.

Dviratininkas Denas Masiulis užėmė 26-ąją, Romas Zubrickas 37-ąją, o Sijandas Šereiva 41-ąją vietą.