2015 07 31 /15:50

Olimpinio festivalio penktoji diena: trys lietuviai buvo arti medalių, bet jų nepasiekė

Penktadienį Tbilisyje tęsėsi Europos jaunimo olimpinis festivalis. Lietuvai atstovavo plaukikai, dziudo imtynininkai ir lengvaatletė. Lietuvos rinktinė kapitonė Agnė Jonkutė ir disko metimo finale liko ketvirta. Kovas dėl bronzos pralaimėjo ir dziudo kovotojai Donatas Sabonis ir Miglė Julija Dudėnaitė.
Donatas Sabonis
Donatas Sabonis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Dziudo

Į kovą dėl medalio stojo Donatas Sabonis, kuris svorio kategorijoje iki 81 kilogramo kovas pradėjo nuo antro etapo. Jame lietuvio laukė gana palankus varžovas – E.Eggermontas iš Liuksemburgo. Lietuviui su trenerių patarimais pavyko patiesti liuksemburgietį ir patekti į kitą etapą.

Ketvirtfinalyje lietuvis nusileido olandui J.Reijntjensui. D.Saboniui dar išliko galimybė kovoti dėl bronzos medalio.

Lietuvis kitoje kovoje su austru C.Gollneriu ilgai atsiliko, tačiau puikiu veiksmu patiesė varžovą ir iškovojo pergalę. Austrijos kovotojas salę paliko su ašaromis akyse.

Lietuviui iki bronzos buvo likę dvi kovos. Pirmoje kovoje lietuvis nugalėjo britą H.Lovell-Hewittą ir dėl bronzos medalio kovojo su vengru A.Toth. Deja, lietuvis lemiamą kovą pralaimėjo.

Varžybas pirmos pradėjo Lietuvos merginos Darija Piskunova ir Miglė Julija Dudėnaitė.

D.Piskunova nugalėjo pirmąją varžovę iš Lenkijos B.Kulik, tačiau nusileido Turkijos kovotojai M.Akdeniz ir baigė kovą festivalyje.

M.Dudėnaitė svorio kategorijoje iki 70 kilogramų nugalėjo bosnę T.Bozovič ir pateko į kitą etapą. Ketvirtfinalyje lietuvė nusileido kroatei K.Prodan, bet nugalėjo baltarusę.

Lietuvei iki bronzos buvo likę dvi kovos. Pirmąją prieš graikę N.Sarvanidou lietuvė laimėjo. Lemiamoje kovoje dėl bronzos jos laukė slovėnė P.Opresnik. Varžovė dominavo visos kovos metu ir šventė pergalę.

Plaukimas

200 m nugara atranką pradėjo Rokas Juozelskis ir Paulius Martinkėnas. Lietuviai startavo tame pačiame atrankos plaukime. R.Juozelskis užėmė penktą vietą (2:05,61) ir pateko į finalą, P.Martinkėnas liko 21-as (2:11,95).

Finale R.Juozelskis užėmė septintąją vietą ( 2:08,54).

LTOK nuotr./Rokas Juozelskis

200 m krūtine atrankoje pasirodė Kotryna Teterevkova ir Gabija Zavackytė. Antrajame atrankos plaukime K.Teterevkova užėmė 13 vietą (2:43,46). Kitame plaukime startavusi G.Zavackytė bendroje įskaitoje užėmė 9 vietą  – 2:39,71.

Vaikinų 4x100 estafetė kompleksiniu būdu (Rokas Juozelskis, Erikas Kapočius, Paulius Martinkėnas, Darijus Astrauskas) pagerino Lietuvos vaikinų rekordą ir su aštuntu rezultatu pateko į finalą. Finale vaikinai liko septinti (3:55,54).

4x100 estafetė kompleksiniu būdu, Gabija Mankauskaitė, Kotryna Teterevkova, Ieva Jacevičiūtė, Gabija Zavackytė pagerino Lietuvos merginų rekordą ir užėmė 19-ąją vietą bei į finalą nepateko.

Lengvoji atletika

Disko metimo finale pirmasis A.Jonkutės bandymas buvo sėkmingas – 44, 28 m. Trečiu bandymu lietuvė diską sviedė dar toliau – 44, 53 m. Šis bandymas Lietuvos rinktinės kapitonei užtikrino ketvirtą vietą. Ketvirta ji buvo ir rutulio stūmime.