2011 07 29

Olimpinis Trabzonas: auksas – Lietuvos krepšininkams!

2007, 2009 ir 2011-ieji. Lietuvos vaikinų krepšinio rinktinė trečią kartą iš eilės tapo Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionais.
Rezultatyviausias finalo rungtynių žaidėjas Tautvydas Paliukėnas
Rezultatyviausias finalo rungtynių žaidėjas Tautvydas Paliukėnas / Juliaus Bliūdžiaus nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Gintaro Razučio auklėtiniai finale 86:79 (22:19, 24:15, 14:17, 26:28) nugalėjo metais vyresnę Serbijos rinktinę.

Nors varžybose leidžiama dalyvauti ir šešiolikmečiams, šįkart buvo suburta U-15 rinktinė, mat Lietuvos U-16 komanda šiuo metu dalyvauja Europos čempionate Čekijoje.

Nepaisant to, Lietuvos rinktinė Trabzone nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, pakeliui iki finalo įveikdama Graikijos, Estijos, Rusijos ir Turkijos rinktines.

Išbarstė persvarą, bet pergalės nepaleido

Finalo rungtynes komandos pradėjo apsikeisdamos netiksliomis atakomis. Pirmieji jaudulį įveikė lietuviai, kurie išsiveržė į priekį 8:2.

Antrajame kėlinyje įspūdingai spurtavę (19-0) Lietuvos krepšininkai buvo įgiję 19 taškų persvarą (43:24), tačiau prieš pat didžiąją pertrauką serbai ją sumažino iki 12-ikos – 46:34.

Trečio kėlinio pradžioje persvara dar labiau aptirpo – 46:42. Laimei, tuomet krepšys vėl atsirišo Domantui Saboniui ir Antanui Krimeliui. Rezultatyvaus jų žaidimo dėka po trijų kėlinių Lietuvos rinktinė buvo priekyje 60:51.

Ketvirtajame kėlinyje savo žodį tarė toliašaudė Lietuvos rinktinės artilerija. Po keletą kartų pataikė A.Krimelis, Tautvydas Paliukėnas. Lydėjo ir sėkmė – keletą kartų kamuolys į krepšį įskriejo nuo lentos.

Lietuvos rinktinė nepaleido pergalės iš savo rankų – 86:79.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Tautvydas Paliukėnas (27 taškai, 6/10 tritaškiai), Antanas Krimelis (24 tšk.), Domantas Sabonis (15 tšk., 13 atk. Kam.) ir Dominykas Zupkauskas (8 tšk., 8 rez. Perd., 7 kl.). Serbams po14 taškų pelnė Aleksas Jugovičius ir Dejanas Davidovičius.

Auksą iškovojo: Domantas Sabonis, Tautvydas Paliukėnas, Deividas Žemgulis, Antanas Krimelis, Domantas Pavlovskis, Dominykas Zupkauskas, Mantas Montvila, Edvinas Rupkus, Kasparas Krasauskas, Mantas Šerkšnas, Raimundas Žuklevičius, Aidas Einikis, bei treneriai Gintaras Razutis ir Remigijus Bardauskas.

Olimpinis festivalis – pradžių pradžia

Treneris Gintaras Razutis nespėlioja, kiek daug ši rinktinė pasieks ateityje. „Neaišku, ar jie visi išsilaikys rinktinėje. Galbūt šioje amžiaus grupėje vėliau išryškės ir nauji lyderiai, kurių šioje komandoje nebuvo“, – sakė treneris.

Kazio Maksvyčio vadovaujama U-19 rinktinė, kuri šiemet laimėjo pasaulio čempionato auksą, o prieš tai tapo Europos U-16 ir U-18 čempione, savo pergalingus žygius taip pat pradėjo olimpiniame festivalyje. 2007 m. finale ši komanda palaužė ispanus.

Tiesa, tuometinėje rinktinėje dar nebuvo Jono Valančiūno, ir joje žaidė vos keturi būsimieji pasaulio čempionai – Dovydas Redikas, Edgaras Ulanovas, Vytenis Čižauskas bei Renaldas Simanavičius.