Olimpinis Trabzonas: ieties metikė Liveta Jasiūnaitė iškovojo sidabro medalį!

Vos prieš tris dienas 17-ąjį gimtadienį pažymėjusi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė vėl priiminėja sveikinimus.
Liveta Jasiūnaitė
Liveta Jasiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Trabzone lengvaatletė iškovojo sidabro medalį. Jau pirmuoju bandymu L.Jasiūnaitė įrankį švystelėjo lygiai 52 metrus, beveik trimis metrais pagerindama savo asmeninį rekordą.

Ilgai pirmavusią lietuvę penktuoju bandymu aplenkė favorite laikyta rusė Alina Gerasinčiuk – 53 m 86 cm. Jai ir atiteko auksas. Trečią vietą užėmė pancūzė Alexie Alie – 50 m 94 cm.

Šis olimpinis festivalis Lietuvos rinktinei kaip reta sėkmingas. L.Jasiūnaitės sidabras – jau penktasis medalis Lietuvos kolekcijoje.

Vakare dėl medalio varžysis plaukikė Rūta Meilutytė, sidabrą užsitikrino krepšininkai, kurių laukia finalo dvikova su serbais. Dėl bronzos dvejetų varžybose kovos ir Akvilė Paražinskaitė bei Justina Mikulskytė. Povilas Dabašinskas sieks medalio ieties metimo sektoriuje.

Kiti lengvaatlečių pasirodymai:

Moterų rutulio stūmimo varžybose Ieva Zarankaitė užėmė 5-ąją vietą – 13 m 35 cm. Iki bronzos jai trūko tik 32 cm. Atrankos varžybose jos rezultatas buvo 10-as (12 m 67 cm). I.Zarankaitei tai jau antroji rungtis – disko metimo varžybose jos visi trys bandymai buvo nesėkmingi: du kartus diskas lėkė į apsaugos tinklą, o kartą nuskriejo toli, bet sportininkė neišsilaikė sektoriuje. „Buvo labai apmaudu. Verkiau visą naktį, todėl buvau pasiryžusi bent rutulio stūmimo varžybose ką nors nuveikti“, – sakė I.Zarankaitė. Čempione tapo rusė N.Širobokova – 14 m 23 cm.

Taip pat penktas liko rutulininkas Paulius Žabinskas – 18 m 90 cm. Iki bronzos medalio jam pritrūko 23 cm. Čempionu tapo Ukrainos atstovas V.Chernikovas – 20 m 13 cm.

Nepasisekė šuolininkui į aukštį Karoliui Kozinui – pagal asmeninius rezultatus (206 cm) į lyderius pretendavęs sportininkas peršoko tik 195 cm ir liko dešimtas. Nugalėjo prancūzas G.Rotardierius – 211 cm.