2011 07 27

Olimpinis Trabzonas jau ir auksinis: bėgikės Modestos Morauskaitės finale nepralenkė niekas!

Trabzone, Turkijoje, vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos lengvaatletė Modesta Morauskaitė pelnė aukso medalį.
Modesta Morauskaitė
Modesta Morauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Finaliniame 400 m bėgime M.Morauskaitė distanciją įveikė per 54,07 sek., už nugaros palikdama belgę Kimberley Efonye (54,30 sek.) ir ispanę Barbarą Camblor (55,03 sek.).

54,07 sek. – geriausias asmeninis M.Morauskaitės rezultatas ir Lietuvos jaunimo iki 15 m. rekordas.

„Atidaviau visas jėgas, tai laimingiausia diena mano gyvenime. Tikiuosi, dar bus tokių. Stengsiuosi, kad taip būtų. Tikslas prieš važiuojant į šį festivalį buvo užimti prizinę vietą, bet aukso medalio, tiesą sakant, nesitikėjau. Tačiau jaučiau labai didelį palaikymą iš komandos narių, šeimos. Tai labai prisidėjo prie pergalės. Be to, nejaučiau didelio psichologinio spaudimo, todėl pavyko puikiai nusiteikti varžyboms“, – kalbėjo M.Morauskaitė, būsimoji Vilniaus Gerosios Vilties gimnazijos dešimtokė.

Tai jau trečias lietuvių medalis olimpiniame festivalyje. Sidabrą iškovojo plaukikas Danas Rapšys, bronzą – taip pat plaukikė Rūta Meilutytė.

Dėl medalių kovos ir gimnastas

Į medalius taikosi ir gimnastas Robertas Tvorogalas. Daugiakovės varžybose R.Tvorogalas surinko 81,000 balą ir užėmė ketvirtą vietą bei pateko į finalą. Lietuvos gimnastą aplenkė tik britas Courtney Tullochas (82,500 b.), rusas Grigorijus Zyrjanovas (82,050 b.) bei dar vienas Didžiosios Britanijos sportininkas Frankas Bainesas. V.Chaninas surinko 61,350 balo ir daugiakovėje liko 51-as tarp 59-ių atletų. Gimnastai dėl medalių kovos liepos 28 dieną.

Atrankos varžybose ant atskirų prietaisų R.Tvorogalui geriausiai sekėsi pratimai ant skersinio, kuriuose jis surinko 13,700 balo ir užėmė pirmą vietą. Lietuvos gimnastas aplenkė antroje vietoje likusį rusą Andrejų Lagutovą (13,650 b.) ir trečiojoje pozicijoje esantį vokietį Luką Schlottererį (13,500 balo).

R.Tvorogalas varžysis dar trijuose finaluose – pratimuose ant lygiagrečių (13,750 balo – 6 vieta), ant žiedų (13,600 balo – 8 vieta) ir atraminio šuolio varžybose (14,025 balo – 20 vieta; 7 rezultatas tarp finalo dalyvių).

Pratimuose ant arklio R.Tvorogalas surinko 13,200 balo ir užėmė dešimtą vietą, o laisvuosiuose pratimuose su 13,100 balo liko septynioliktas.

Komandinėse varžybose  Lietuvos gimnastų duetas – R.Tvorogalas ir V.Chaninas – surinko 142,35 balo bei užėmė 25-tą vietą tarp 31-os komandos.