2011 07 28 /21:58

Olimpinis Trabzonas: plaukikė Rūta Meilutytė negali sustoti – dar vienas medalis, ir dar vienas Lietuvos rekordas

Rūta Meilutytė tęsi duotą žodį ir toliau skina medalius Europos jaunimo olimpiniame festivalyje, vykstančiame Trabzone, Turkijoje.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Viena perspektyviausių Lietuvos plaukikių 50 m laisvuoju stiliumi varžybose pelnė sidabro medalį. Maža to, R.Meilutytė du kartus per dieną gerino šios rungties Lietuvos rekordą.

Kvalifikaciniame plaukime distanciją ji įveikė per 25,97 sek. ir tapo pirmąja lietuve, kuriai pavyko 50 metrų laisvuoju stiliumi nuplaukti greičiau nei per 26 sekundes. Į finalą R.Meilutytė pateko pirmu numeriu.

Finale rekordą ji pagerino dar kartą – 25,67 sek. Tiesa, šis rezultatas aukso medalio negarantavo – kaunietė vos 0,02 sekundės nusileido čempione tapusiai vokietei Annai Stephanie Dietterlei. R.Meilutytė pasipuošė sidabro medaliu.

Po antradienį vykusio 100 m laisvuoju stiliumi finalo, kuriame R.Meilutytė pelnė bronzą, sportininkės treneris Jonathanas Ruddas neslėpė, jog likusiose dvejose rungtyse tikisi tauresnių medalių.

Sidabras jau kišenėje, o penktadienį laukia 100 m plaukimo krūtine varžybos. Tai mėgstamiausia R.Meilutytės rungtis, kurioje ji bus laikoma pagrindine favorite laimėti auksą.

„Toks tikslas, – tikina J.Ruddas. – Tačiau sportas neprognozuojamas. Aš žinau savo sportininkės pasiruošimą ir galimybes, tačiau niekad negali žinoti, kaip pasiruošusios varžovės“.

Ketvirtadienį pagrindiniuose finaluose plaukė dar dvi lietuvės – Ugnė Mažutaitytė 100 nugara įveikė per 1 minutę 6,66 sekundės ir finišavo septinta, o Eva Gliožerytė 200 m laisvuoju stiliumi distanciją įveikė per 2 minutes 10,05 sekundės ir liko aštunta.

100 m nuotolį B finale Mantas Auruškevičius nuplaukė per 1 minutę 7,27 sekundės ir užėmė šeštą vietą, o bendroje įskaitoje liko keturioliktas.