ORC sportinių laivų Europos čempionate iškovotas sidabro medalis

LevanteJachta „Levante“ ORC sportinių laivų Europos čempionate Sankt Peterburge.
Dalyvių nuotr. / Jachta „Levante“ ORC sportinių laivų Europos čempionate Sankt Peterburge.
0

Stipriausios Lietuvos jachtų klasės RS–280 atstovai sėkmingai debiutavo ORC sportinių laivų Europos čempionate Sankt Peterburge. Jachta „Levante“, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio, varžybose iškovojo sidabro medalį, o jachta „Tornado“, vadovaujama kapitono Audriaus Jasinsko, užėmė 7 vietą, teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos jachtų klasės RS–280 atstovai pirmą kartą varžėsi Europos mastu. ORC sportinių laivų čempionate iš viso dalyvavo 26 laivai iš 6 šalių. Jachtos varžėsi 9 plaukimuose: 7 olimpinėse distancijose ir 2 maršrutinėse-kruizinėse. Pirmąsias varžybų dienas jachta „Levante“ pirmavo, tačiau paskutiniąją Rusijos jachta „Prima“ išplėšė pergalę ir laimėjo aukso medalį.

Sidabro medaliais pasipuošė jachtos „Levante“ kapitonas T.Rymonis ir įgulos nariai Virginijus Rainys, Gediminas Jurevičius bei Rolandas Žentelis.

RS–280 jachtos yra sukurtos ir gaminamos Kaune. Šią jachtų klasę galima pelnytai vadinti nacionaline jachtų klase. RS–280 konstrukcija pritaikyta varžyboms. Tai greičiausios ir manevringiausios Lietuvoje kreiserinės sportinės jachtos.

ORC (The Offshore Racing Congress) – tai pasaulyje labiausiai pripažinta tarptautinė jachtų matavimo ir reitingavimo sistema.