Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakėlė bures į Pietų Ameriką

„Ambersail“ ir Oklendo krantai
„Ambersail“ narių nuotr. / „Ambersail“ ir Oklendo krantai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Aplink pasaulį plaukianti jachta „Ambersail“ LTU 1000 paliko Naujosios Zelandijos Oklando uostą ir pradėjo penktąjį „Tūkstantmečio odisėjos“ etapą Oklandas – Ušuajas (Argentina).

Planuojama, kad piečiausią pasaulio miestą Ušuają „Ambersail“ turėtų pasiekti vasario mėnesio viduryje ir iš viso nuplaukti apie 5000 jūrmylių.

Prieš penktojo Odisėjos etapo startą Oklando miesto „Viaduct Basin“ uoste Lietuvos buriuotojai beveik 5 dienas darbavosi laive, atlikdami iš anksto planuotus kapitalinio jachtos remonto darbus. Nuimtas jachtos stiebas, patikrinti visi vantai, mazgai ir laidai, atlikta aparatūros ir kabelių profilaktika, taip pat pakeistas jachtos sraigtas, kuri „Ambersail“ prarado pakeliui į Oklandą.

Jaunimas – energijos užtaisas

Anot „Tūkstantmečio odisėjos“ penktojo etapo kapitono Simono Steponavičiaus, buriuotojų Meka vadinamame Oklande jachtos remontas atliktas itin profesionalai. Remontui pasitelkti aukščiausio lygio profesionalai, aptarnaujantys tokios klasės laivus kaip Volvo 60. Kelionę aplink pasaulį „Ambersail“ tęsia geresnės formos nei tada, kai startavo Klaipėdoje (2008 m. spalio 5 d.).

Plaukdami nuo Naujosios Zelandijos iki Pietų Amerikos žemyno V-ojo etapo „Ambersail“ įgula Ramiajame vandenyne turėtų sugaišti maždaug 26 paras. Etape plaukia 12 patyrusių Lietuvos buriuotojų, tarp jų ir jauniausias „Tūkstantmečio odisėjos“ narys, 21-erių metų buriuotojas Rokas Milevičius.

„Penktojo etapo įgula – jaunystės ir patirties lydinys. Labai pasitikiu ir gerbiu šiuos žmones. Su daugeliu iš jų jūroje praleidau ne vieną dieną. Iš Roko tikiuosi to paties, kaip ir iš kitų įgulos narių. Jis patyręs ir geras, aktyviai sportuojantis buriuotojas, o jo jaunas amžius yra privalumas, o ne iššūkis. Jis vienodai gerai jaučiasi ir stiebo viršūnėje, ir ant bangų skalbiamo bako. Kartu su Aidžiu Jaškevičiumi ir Dominyku Vizbaru jis yra mūsų energijos užtaisas“, – sakė S. Steponavičius.

Laviruos tarp ledkalnių

Pasak kapitono, šio etapo metu „Ambersail“ teks pasisvečiuoti ne tik „riaumojančiose keturiasdešimtosiose“, bet ir „kaukiančiose penkiasdešimtosiose“ platumose. „Kelionės maršrutas turėtų leistis iki penkiasdešimtosios pietų lygiagretės. Tai įpareigojančios platumos, ciklonų takas. Vidutine oro temperatūra šiuo metų laiku + 10 C, vandens – pora laipsnių mažiau. Šalta, niūru, kelionės metu galima sutikti ledkalnių“, – teigė penktojo etapo kapitonas S. Steponavičius.

Šalta, niūru, kelionės metu galima sutikti ledkalnių.

Šio etapo metu „Ambersail“ stos Čathamo salose, kurių padėtis Pietų pusrutulyje analogiška Lietuvos padėčiai Šiaurės pusrutulyje. Vaizdžiai būtų galima pasakyti, kad jeigu gaublį toje vietoje, kur yra Lietuva, kiaurai persmeigtume ilgu virbalu, jo galas išlystų Čathamo salose.

Artėdama link Pietų Amerikos žemyno „Ambersail“ kirs datos keitimosi liniją – 180-ąjį dienovidinį. Laikrodį teks pasukti 1 val. pirmyn ir vieną dieną atgal. Pietų Amerikos žemyne „Tūkstantmečio odisėja“ aplankys Argentinos, Urugvajaus ir Brazilijos lietuvių bendruomenes.

Aplankė tris žemynus

Lietuvos buriuotojai jachta „Ambersail“ LTU 1000 išplaukė į „Tūkstantmečio odisėją“, kad pristatytų pasauliui Lietuvą, švenčiančią garbingą jubiliejų ir pakviestų viso pasaulio lietuvius švęsti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį vienu metu visuose penkiuose kontinentuose.

Nuo plaukimo aplink pasaulį pradžios 2008 m. spalio 5 d. jau praėjo daugiau nei trys mėnesiai. Per pasibaigusius keturis „Tūkstantmečio odisėjos“ etapus įveiktas net 18120 jūrmylių atstumas. Žygio metu jau aplankyti 3 pasaulio žemynai.

Lietuvos buriuotojai aplankė lietuvių bendruomenes Vokietijoje, Kanarų salose, Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Iki gimtųjų krantų, kuriuos „Ambersail“ planuoja pasiekti š. m. liepos 6-ąją, dar liko daug kelio ir daug jaudinančių susitikimų su tautiečiais visame pasaulyje. Per 9 kelionės mėnesius 120 Lietuvos buriuotojų iš viso apiplauks 5 žemynus, aplankys daugiau nei 24 pasaulio lietuvių bendruomenes 19 šalių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką