Paplūdimio tinklinio pasaka nesibaigia: Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė – jau finale!

Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė kovos dėl aukso.
0

Europos jaunių (iki 18 metų) paplūdimio tinklinio čempionate Vilniuje tęsiasi Ievos Dumbauskaitės ir Monikos Povilaitytės pasaka. Lietuvės sekmadienį pusfinalyje per 29 minutes 2:0 (21:18, 21:14) nugalėjo ruses Olgą Sorokiną ir Kseniją Dabižą ir iškopė į finalą, taip užsitikrindamos mažiausiai sidabro medalius.

Verta pažymėti, jog lietuvėms nesutrukdė net I.Dumbauskaitės trauma. Pusfinalio pradžioje ji nikstelėjo koją, kuri ištino. Merginos išsigando, jog negalės tęsti kovos, tačiau I.Dumbauskaitė nepasidavė, o aktyviai sirgalių palaikomos lietuvės šventė pergalę.

„Mums nugalėti padėjo charakteris ir gausus žiūrovų palaikymas“, – po mačo džiaugėsi tinklininkės.

Kovoje dėl čempionių titulo finale lietuvaičių varžovėmis bus šveicarės Nina Betschart ir Nicole Eiholzer, kurios pusfinalyje, taip pat per 29 minutes 2:0 (21:15, 21:15), įveikė planetos pirmenybių nugalėtojas lenkes Katarzyną Kociolek bei Karoliną Baran, kurioms su rusėmis teks varžytis dėl bronzos.

Įdomu, kad I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė šiose pirmenybėse su N.Betschart ir N.Eiholzer žaidė jau du kartus. Pirmą kartą A grupės varžybose lietuvaitės šveicarėms pralaimėjo 1:2 (21:15, 18:21, 13:15), o atkrintamosiose varžybose atsirevanšavo varžovėms rezultatu 2:1 (21:18, 20:22, 15:13).

Kitas lietuvaičių duetas – Karolina Uvarovaitė bei Aistė Simuntytė – šio čempionato merginų turnyre užėmė devintąją vietą.

Europos jaunių paplūdimio tinklinio pirmenybėse Vilniuje ketvirtadienį kovą dėl medalių pradėjo 24 merginų bei vaikinų poros.