2010 01 10

Pasaulio biatlono taurės etape Vokietijoje – skirtingi lietuvių startai

Vokietijoje vykstančiame ketvirtajame šio sezono pasaulio biatlono taurės varžybų etape Lietuvos sportininkai stebino skirtingais rezultatais. Iš pradžių Diana Rasimovičiūtė užėmė aukščiausią – dešimtą – vietą per savo karjerą moterų 7,5 sprinto rungtyje ir taip pradžiugino visus šios sporto šakos aistruolius Lietuvoje, tačiau kitiems mūsų šalies garbę Vokietijoje gynusiems lietuviams tokių aukštų rezultatų pademonstruoti nepavyko.
D.Rasimovičiūtė – bene vienintelė pretendentė į aukštas vietas Vankuveryje.
D.Rasimovičiūtė Vokietijoje pademonstravo puikią sportinę formą / Alfredo Pliadžio nuotr.

Moterų 7,5 sprinto rungtyje penktadienį D.Rasimovičiūtė aplenkė net 81 varžovę.

Lietuvos biatlonininkė, dukart suklydusi šaudykloje, distanciją įveikė per 23 minutes 27,2 sekundės.

Aukso medalį sprinto rungtyje iškovojo vokietė Simone Hauswald, finiše aplenkusi švedę Heleną Jonsson ir norvegę Ann Kristin Flatland:

1. Simone Hauswald (Vokietija)       22 min. 15,1 sek. (1 klaida šaudykloje)
2. Helena Jonsson (Švedija)          atsiliko 8,7 sek. (1)
3. Ann Kristin Flatland (Norvegija)          17,5 (1)
4. Kati Wilhelm (Vokietija)                  41,5 (2)
5. Svetlana Slepcova (Rusija)                48,6 (1)

Bendrojoje planetos taurės biatlono varžybų įskaitoje (po 8 rungčių iš 25) D. Rasimovičiūtė su 41 įskaitiniu tašku iš 74-osios vietos šoktelėjo į 48-ąją:

1. Helena Jonsson (Švedija)              396  tšk.

Kuklūs vyrų rezultatai

Ketvirtajame pasaulio biatlono taurės varžybų etape Vokietijoje  nustebinti aukštomis vietomis nepavyko šalies vyrams. Tik 94-tas vyrų 10 km sprinto rungtyje finišavo Tomas Kaukėnas.

Lietuvis, šaudykloje suklydęs 7 kartus, finiše 4 minutes 51,5 sekundės pralaimėjo etapą laimėjusiam, aukso medalį iškovojusiam bei sezono lyderiu bendrojoje įskaitoje tapusiam rusui Jevgenijui Ustiugovui (28 min. 45,0 sek.; 3 netaiklūs šūviai).

102-as tarp 110 dalyvių buvo antrasis Lietuvos biatlonininkas Mindaugas Kavoliūnas (+6 min. 32,3 sek.; 6).

Sidabro medalis sprinto rungtyje atiteko vokiečiui Michaeliui Greisui, o bronzos apdovanojimu tenkinosi be klaidų šaudęs švedas Carlas-Johanas Bergmanas:

1. Jevgenij Ustiugov (Rusija)      28 min. 45,0 (3 klaidos šaudykloje)
2. Michael Greis (Vokietija)       atsiliko 2,8 sek. (2)
3. Carl Johan Bergman (Švedija)             8,2 (0)
4. Halvard Hanevold (Norvegija)            10,4 (1)
5. Emil Hegle Svendsen (Norvegija)         14,1 (2)

Bendroji planetos taurės biatlono varžybų lyderių įskaita (po 8 rungčių iš 25):

1. Jevgenij Ustiugov (Rusija)              283 tšk.
2. Tim Burke (JAV)                         273
3. Simon Fourcade (Prancūzija)             265
4. Emil Hegle Svendsen (Norvegija)         246
5. Christoph Sumann (Austrija)             246

Šeštadienį moterys taip pat liko toli nuo lyderių

Aukštų rezultatų Lietuvos biatlonininkėms, D.Rasimovičiūtei nestartavus, nepavyko pademonstruoti ir šeštadienį. 47-ta moterų 7,5 km sprinto distancijoje finišavo Aliona Sosunova.

Lietuvos biatlonininkė 3 kartus suklydo šaudykloje, o finiše 3 minutes 46,4 sekundės pralaimėjo rungties nugalėtoja tapusiai vokietei Sabrinai Buchholz (24 min, 52,3 sekundės; 3 klaidos šaudykloje).

Antra finišavo ukrainietė Lilija Vaigina-Jefremova (+35,7 sek.; 3), o trečioji vieta atiteko kitai Vokietijos sportininkei Franziskai Hildebrand (+39,9 sek.; 1).

Likusios Lietuvos biatlonininkės tenkinosi dar kuklesnėmis pozicijomis. Olga Tatarinova (+6:45,7 sek.; 4) buvo 59-a, Marija Kaznačenko (+7:21,8 sek.; 7) - 62-a, o Olga Derendiajeva (+12:33,1 sek.; 6) tarp 83 finišavusių (startavo 84) dalyvių liko 71-a.