2010 07 15

Pasaulio buriavimo čempionate Gintarė Sheidt – devinta

Dėl štiliaus per dvi dienas nepavykus surengti penkių finalinių plaukimų, devintąja vieta pasaulio buriavimo „Laser Radial“ klasės čempionate Didžiojoje Britanijoje (po penkių atrankos bei vieno finalinio plaukimo) tenkinosi 2008 metų Pekino (Kinija) olimpinių žaidynių vicečempionė bei šių metų Europos čempionato bronzos medalininkė Gintarė Sheidt (49 baudos taškai).
Gintarė Scheidt
G.Sheidt / Teodoro Biliūno/ "Žmonės" nuotr.

34-ąją vietą su 93 baudos taškais pagrindinėje grupėje užėmė Aušra Milevičiūtė, o antroje pagal pajėgumą grupėje Saima Plerpaitė (177 baudos tšk.) buvo 30-a ir bendrojoje įskaitoje tarp 114 buriuotojų liko 87-a.

Pasaulio čempionės titulą apgynė suomė Sari Multala (15 baudos tšk.), aplenkusi olandę Marit Bouwmeester (22 baudos tšk.) ir 2005 metų planetos pirmenybių nugalėtoją amerikietę Paigę Railey (27 baudos tšk.).

Kaip ir prieš metus Japonijoje, čempionato vyrų „Radial“ klasėje (91 buriuotojas) triumfavo lenkas Marcinas Rudawskis (6 baudos tšk.). Antrąją vietą užėmė čempiono tėvynainis Wojciechas Zemke (12 baudos tšk.), o trečiąja pozicija tenkinosi amerikietis Mitchellas Kissas (21 baudos taškas).