2010 10 03

Pasaulio dviračių plento čempionate Konovalovas finišavo 89–as

257,2 km grupinėmis vyrų lenktynėmis, kurias baigė 99 dviratininkai iš 178 startavusių, sekmadienį Australijoje baigėsi planetos dviračių plento pirmenybės.
Pasaulio čempiono Th.Hushovdo triumfas
Pasaulio čempiono Th.Hushovdo triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vienintelis Lietuvos atstovas šioje rungtyje – 24–erių metų Ignatas Konovalovas – aplenkė dešimt finišavusių varžovų bei užėmė 89–ąją vietą.

Lietuvos dviratininkas finiše 13 minučių bei 53 sekundes pralaimėjo aukso medalį iškovojusiam norvegui Thorui Hushovdui, kuriam pavyko akimirka aplenkti prizininkais tapusius daną Mattį Breschelį bei australą Allaną Davisą.

1. Thoras Hushovdas (Norvegija)            6 val. 21 min. 49 sek.
...
89. Ignatas Konovalovas               atsiliko 13 min. 53 sek.
...
99. Zoltas Deras (Serbija)                              22:50

Leleivytė šeštadienį finišavo aštunta

Moterų grupinėse lenktynėse šeštadienį Rasa Leleivytė užėmė aštuntąją vietą.

Lietuvos dviratininkė 127,2 km (8 ratai po 15,9 km) distancijos finiše vos 3 sekundes pralaimėjo aukso medalį iškovojusiai italei Giorgiai Bronzini.

Dar trys lietuvės tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis: Edita Pučinskaitė (+1 min. 42 sek.) buvo 33–čia, Edita Janeliūnaitė (+16 min. 39 sek.) – 72–a, o Inga Čilvinaitė (+16 min. 39 sek.) – 73–čia.

Tarp 45 nuotolio šeštadienį nebaigusių dviratininkių buvo ir dvi Lietuvos atstovės – Modesta Vžesniauskaitė bei Katažina Sosna.

2006 metų pasaulio čempionė olandė Marianne Vos buvo priversta ketvirtą kartą iš eilės tenkinkis sidabro medaliu, bronzą pelnė švedė Emma Johansson, o 2008 metų Pekino vasaros olimpinių žaidynių bei tų pat metų planetos pirmenybių čempionė britė Nicole Cooke finišavo ketvirta:

1. Giorgia Bronzini (Italija)       3 val. 32 min. 01 sek.