Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio dviračių sporto čempionate viltys nukreiptos į Ramūną Navardauską

Ramūnas Navardauskas
Gabrielės Jankutės nuotr. / Ramūnas Navardauskas
Šaltinis: sportas.info
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 21–28 dienomis Ispanijos mieste Ponferadoje vyks pasaulio dviračių sporto plento čempionatas. Į Ispaniją išvyko penki Lietuvos dviratininkai – Ramūnas Navardauskas, Ignatas Konovalovas, Gediminas Bagdonas, Evaldas Šiškevičius, Žydrūnas Savickas ir keturios dviratininkės – Katažyna Sosna, Žavinta Titenytė, Daiva Tušlaitė ir Milda Jankauskaitė.

„Didelių stebuklų nesitikime, bet viliamės, kad Ramūnas Navardauskas „įvažiuos“ į dešimtuką. Pastarieji Ramūno startai Kanadoje vykusiuose pasaulio turo etapuose, kur jis buvo ir trečias, ir ketvirtas, rodo, kad jis gerai pasiruošęs. Juolab kad Kanadoje dalyvavo ir visi tie dviratininkai, kurie pasaulio čempionate pretenduos į aukštesnes vietas“, – kalbėjo dviračių sporto specialistas Algimantas Mozolis.

Svajoti apie medalį, pasak A.Mozolio, nedrąsu: „Daugiausia šansų laimėti apdovanojimus turi šalys, kurioms čempionate atstovaus daugiau dviratininkų – kai kurioms net  po devynis. Tokių valstybių lyderiai turi žymiai didesnę pagalbą iš komandos. Dviračių sporte svarbiausia yra iki pabaigos išsaugoti kuo šviežesnį lyderį, kad jis turėtų jėgų galingai finišuoti. Ramūnas pagalbos turės mažiau, todėl jam reikės pačiam išgyventi toje pekloje“, – aiškino patyręs treneris.

Kiek sportininkų atstovauja valstybei čempionate, lemia jos reitingas. Lietuva turi galimybę deleguoti tris dviratininkus, tad grupinėse lenktynėse dalyvaus R.Navardauskas, I.Konovalovas ir Ž.Savickas. Tradiciškai į medalius taikysis italai, olandai, ispanai: „Jie tarpusavyje kalasi, o mažesnės šalys yra tik stebėtojos, galinčios laukti progos pasinaudoti jų kova, kai jie patys numiršta kovodami“. 

Trasa Ispanijoje bus, pasak A.Mozolio, be didelių kalnų. „R.Navardauskas tikruose kalnuose nesispardo – jis nėra kalnų dviratininkas, bet Ispanijoje tokių kalnų ir nebus – bus didesnės kalvos. Ir Monrealyje, ir Kvebeke trasos buvo su kalniukais – jis išsilaikė pagrindinėje grupėje“, – lietuvio galimybes vertino specialistas.

Lietuvos komandos lyderis R.Navardauskas startuos ir komandinėse lenktynėse, kurios vyks jau pirmąją varžybų dieną. R. Navardauskas atstovauja JAV komandai „Garmin Sharp“, kuri, prognozuoja A.Mozolis, turėtų būti pirmame šešetuke.

„Anksčiau komandinės lenktynės buvo kitokio formato – startuodavo nacionalinės rinktinės. Vėlaiu daug metų komandinių lenktynių nerengdavo iš viso, bet ,kadangi komandoms irgi reikia prestižo, Tarptautinė dviračių sporto sąjunga nutarė į čempionatą įtraukti profesionalų komandas. Tad šiose lenktynėse dviratininkai atstovauja ne savo valstybei, o klubui“, – paaiškino A.Mozolis. 

Kalbėdamas apie Lietuvos dviratininkes, A.Mozolis apgailestavo, kad mūsų šalies moterų rezultatai krito. Tad labai aukštų rezultatų iš jų nesitikima. „Gaila, kad Rasa Leleivytė negali startuoti. D.Tušlaitė ir K.Sosna maždaug vienodo pajėgumo. D.Tušlaitė jau buvo metusi sportą, bet prieš metus po motinystės atostogų grįžo“, – paaiškino A.Mozolis. 

Trečia grupinėse dalyvausianti Lietuvos dviratininkė greičiausiai bus M.Jankauskaitė. „Kad pakliūtų į olimpinę rinktinę ir gautų finansavimą kitiems metams, reikia patekti į 24-tuką. Tik tada ir LTOK, ir LOSC svarsto finansavimą“, – keliamus tikslus dviratininkėms dėstė specialistas. . 

Atskiro starto lenktynėse savo jėgas išmėgins R.Navardauskas ir I.Konovalovas bei K.Sosna ir D.Tušlaitė.  

Pasaulio čempionate vyks ir jaunių bei jaunimo varžybos. Jaunių vaikinų grupėje jėgas išmėgins Martynas Stasikėlis, o iš merginų važiuos Milda Aužbikavičiūtė, Karolina Bačėnaitė, Kristina Jakubovskaja, Ema Manikaitė, Ernesta Strainytė.

Dviračių plento planetos pirmenybės vyks 81-ą kartą. Ispanijoje jos rengiamos septintą sykį. Varžybų Ponferadoje organizatoriai pasaulio čempionatui rengti išleido apie 14 milijonų eurų. 

Pirmenybių prizų fondas – beveik 180 tūkst. eurų.

sportas.info
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką