2010 01 06

Pasaulio jaunimo ledo ritulio auksas – amerikiečiams (video)

Saskatūne, Kanadoje, pasibaigusių planetos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio pirmenybių nugalėtoja antrą kartą šalies istorijoje – po šešerių metų pertraukos – tapo JAV rinktinė.
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionais JAV rinktinė tapo antrą kartą per šalies istoriją / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį finale po pratęsimo amerikiečiai 6:5 (2:2, 1:1, 2:2, 1:0) nugalėjo šeštojo čempionų titulo iš eilės siekusius pirmenybių šeimininkus kanadiečius.

Pergalingo įvarčio autoriumi – antrojo šiame mače – svečių gretose tapo devyniolikmetis gynėjas Johnas Carlsonas (64:31).

„Aš tiesiog užmerkiau akis ir įvartis įkrito. Tai neįtikėtina!“ – sunkiai emocijas tramdė finalo didvyriu tapęs ledo ritulininkas.

Šeimininkų gretose dviem įvarčiais pasižymėjo Jordanas Eberle (57:11 ir 58:25), kuris buvo pripažintas geriausiu čempionato puolėju bei naudingiausiu žaidėju. Kanadiečio sąskaitoje – 8 įvarčiai bei 5 rezultatyvūs perdavimai.

Bronzos medaliais šįkart tenkinosi dviejų pastarųjų sezonų pasaulio vicečempionai Švedijos ledo ritulininkai, mače dėl trečiosios vietos 11:4 (5:0, 5:4, 1:0) sutriuškinę ketvirtojoje pozicijoje likusius Šveicarijos bendraamžius.

Trimis įvarčiais prie skandinavų pergalės prisidėjo Andre Peterssonas, dviem – Danielis Brodinas ir Jakobas Silfverbergas.