2014 09 06

Justinas Kinderis pasaulio čempionato finiše pakilo per dešimt vietų ir liko 9-as

Šeštadienį Lenkijos sostinėje Varšuvoje vyko finalinės pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato vyrų kovos. Pasaulio čempionas Justinas Kinderis po trijų rungčių – fechtavimo, plaukimo ir jojimo – užėmė 19-ąją vietą, tačiau finalinėje rungtyje puikiai bėgo ir šaudo bei sugebėjo pakilti iki devintosios vietos.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pasaulio čempionu tapo rusas Aleksanderis Lesunas, kuris iš viso surinko 1534 taškus. Sidabro medaliu džiaugėsi iki šiol jokių svarbesnių titulų neturėjęs egiptietis Amro El Geziry, kuris surinko 1520 taškus. Bronza atiteko čekui Janui Kufui (1513).

Justinas KInderis kombinuotoje rungtyje parodė trečią rezultatą, surinko 1492 taškus ir užėmė devintąją vietą.

Prieš finalinę, kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį, Justinas Kinderis turėjo 829 taškus ir finale startavo 91 sekundėmis vėliau nei lyderis egiptietis Amro El Geziry, kuris turėjo 920 taškų. Iš antrosios vietos bėgti pradėjo rusas Aleksanderis Lesunas, kuris nuo lyderio atsiliko 15 sekundžių. Iš trečios pozicijos startuos čekas Janas Kufas, kuris atsiliks jau 50 sekundžių.

Justinas Kinderis už jojimo rungtį surinko 290 taškus iš 300 galimų ir nukrito į devynioliktąją vietą. Lietuvio vedamas žirgas numetė antrąją rungties kliūtį, bet likusią rungties dalį įveikė be priekaištų.

Lietuvis buvo aštuonioliktas ir po pirmosios, ir po antrosios rungties.

200 m distanciją Lietuvos sportininkas įveikė per 2 minutes 01,19 sekundės bei tarp 36 finalo dalyvių plaukime buvo septynioliktas (337 tšk.).

Tiek pat taškų – 539 – surinko ir septynioliktojoje pozicijoje esantis Pietų Korėjos atstovas Woojinas Hwangas.

Greičiausiai (1:52,31) plaukė ir lyderiu bendroje įskaitoje tapo egiptietis Amro El Geziry'is (620 tšk.), aplenkęs po fechtavimo pirmavusį bei vienuoliktą vietą plaukime užėmusį rusą Aleksandrą Lesuną (605 tšk.).

Į trečiąją poziciją su 573 taškais pakilo devintas plaukime buvęs kinas Jianli Guo.

Pirmenybių Varšuvoje asmeninių varžybų atrankoje ketvirtadienį 97 sportininkai varžėsi trijose grupėse. Antrasis lietuvis čempionate – Lukas Kontrimavičius – A grupėje su 1158 taškas buvo penkioliktas, bendroje įskaitoje liko 43-ias ir į finalą nepateko.