2016 05 27 /19:53

Laura Asadauskaitė surengė nuostabų spurtą, bet pasaulio čempionate liko be medalio

Maskvoje penktadienį startavo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybų finalas. Jame varžėsi dvi Lietuvos atletės – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Geriausiai šalies sportininkei L.Asadauskaitei- Zadneprovskienei puikiai susiklostė paskutinė kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis, tačiau ji vis tiek liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmoje plaukimo rungtyje Lietuvos atstovėms sekėsi ne itin gerai, tačiau abiems joms tai nėra stipriausia rungtis.

Geriausiai sekėsi Prancūzijos penkiakovininkei Elodie Clouvel, kuri 200 metrų laisvuoju stiliumi įveikė per 2:06,59 min.

L.Asadauskaitė baseine buvo 28-a (2:21,11 min.), o G.Venčkauskaitė užėmė 30-ąją vietą (2:21,80 min.) tarp 36 finale dalyvaujančių sportininkių.

Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė liko 34-a.

Fechtavimosi rungtyje L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo 19 dvikovų iš 35 (214 taškų) ir pasidalino 11-13 vietas. G.Venčkauskaitė iškovojo tik 13 pergalių (178) ir rungtyje liko 31-32 vietose.

Papildomame fechtavimosi etape G.Venčkauskaitė taškų nepelnė, o L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė savo sąskaitą padidino iki 493.

Iš pradžių olimpinė čempionė įveikė 5 dvikovas iš eilės laimėjusią vengrę Tamarą Alekszejev, o po to pranoko ir kinę Wanxia Liang. Trečioji kova – su baltaruse Anastasija Prokopenko – buvo pralaimėta.

Po 2 rungčių L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė turėjo 493 taškus ir užėmė 16-ąją vietą, o G.Venčkauskaitė su 453 taškais buvo 35-a.

Jojimo rungtyje L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė (768 tšk.) nukrito į 21-ą vietą, o G.Venčkauskaitė (736) pakilo į 31-ą poziciją.

Lyderės vietą dar labiau sutvirtino S.Kovacs (838). Į antrą vietą pakilo S.J.Yang (829), o 3-4 vietas dalijosi S.Murray ir brazilė Yane Marques (po 818). Net 35 baudos balus gavusi L.Schoneborn (796) nukrito į 13-ą poziciją.

Paskutinėje rungtyje L.Asadauskaitė startavo net 70 sek. vėliau nei lyderė, tačiau puikiai šaudė ir nuostabiai bėgo, bet iki medalio jai vis tiek šiek tiek pritrūko – finišavo ketvirta.

Lietuvė netgi turėjo realią galimybę iškovoti bronzos medalį, bet paskutinėje šaudymo serijoje keletą sekundžių nepataikė į paskutinį taikinį.

G.Venčkauskaitė (1332) iš 31-os vietos sugebėjo pakilti į 19-ą. Visgi, šio rezultato jai neužteko. G.Venčkauskaitė, norėdama aplenkti Ievą Serapinaitę olimpiniame reitinge, turėjo patekti į geriausiųjų 12-uką.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė olimpinį kelialapį jau yra užsitikrinusi seniai.

Pasaulio čempione tapo vengė Sarolta Kovacs, antra netikėtai liko prancūzė Elodie Clouvel, trečia vokietė Lena Schoneborn.

Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė užėmė septintąją vietą.