2015 05 15

Pasaulio taurės finale – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė

Paaiškėjo visi 2015 metų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės dalyviai. UIPM patvirtino, kad iš lietuvių teisę dalyvauti varžybose pelnė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė dalyvavo 2 iš 4 šių metų pasaulio taurės etapų, abu juos laimėjo ir gerokai anksčiau užsitikrino teisę varžytis finale. Pasaulio taurės reitinge olimpinė čempionė surinko 120 taškų ir užėmė 6-ąją vietą.

Pirmąja vieta reitinge džiaugiasi amerikietė Margaux Isaksen (161 taškas), antrąją - lenkė Oktawia Nowacka (130), trečiąja - rusė Ana Buriak (125), tačiau visos Lietuvos atstovę aplenkusios sportininkės dalyvavo bent 3 etapuose.

G. Venčkauskaitė per 3 etapus surinko 75 taškus ir užėmė 26-ąją vietą.

Kelialapius į pasaulio taurės finalą pelnė 36 geriausios sportininkės, tačiau finale gali dalyvaui daugiausia trys vienos šalies atstovės.

Kitų Lietuvos atstovių vietos: Karola Gužauskaitė liko 51-a (34), Emilija Serapinaitė - 59-a (29), Lina Batulevičiūtė - 60-a (28), o Ieva Serapinaitė - 85-a (9).

Iš viso jėgas pasaulio taurės etapuose išbandė 166 sportininkės.

Vyrų varžybų finale šį kartą, deja, neturėsime nė vieno Lietuvos atstovo. Justinas Kinderis per 3 etapus surinko 54 taškus ir liko 40-joje vietoje. Dovydas Vaivada surinko 30 taškų ir užėmė 60-ąją vietą, o Lukas Kontrimavičius (1 taškas) - pasidalino 126-190 vietas.

Pasaulio taurės finalas birželio 11-14 dienomis vyks Baltarusijos sostinėje Minske. Birželio 11-ąją vyks mišrių estafečių varžybos, birželio 13-ąją vyrų, o birželio 14-ąją - moterų.

Pasaulio taurės finale bus kovojama ne tik dėl čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.