2011 08 18

Pasaulio universiada: Eglė Balčiūnaitė liko per žingsnį nuo medalio (kiti rezultatai)

Šenženyje (Kinija) tęsiasi 26-oji pasaulio studentų vasaros universiada.
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė finišavo ketvirta. / BFL/Vytenio Jurevičiaus nuotr.

Eglė Balčiūnaitė – per žingsnį nuo medalio

Per žingsnį nuo medalio universiadoje liko bėgikė Eglė Balčiūnaitė. Ketvirtadienį lengvosios atletikos varžybų moterų 800 m bėgimo finale E.Balčiūnaitė distanciją įveikė per 2 minutes 1,68 sekundės ir užėmė ketvirtą vietą.

Nuo bronzą iškovojusios ukrainietės Lilijos Lobanovos lietuvę skyrė 1,26 sekundės.

Čempione tapo kita Ukrainos bėgikė Olga Zavgorodnaja (1:59,56), o sidabras atiteko rusei Jelenai Kofanovai (1:59,94):

8. Merve Aydin (Turkija)              2:11.91

Kitiems Lietuvos lengvaatlečiams ketvirtadienį sekėsi skirtingai.

Sėkmingai antrąjį 200 m bėgimo etapą įveikė ir į pusfinalį pateko Egidijus Dilys. Lietuvis ketvirtadienį nuotolį įveikė per 21,23 sekundės ir trečiajame bėgime finišavo trečias, o bendroje įskaitoje jo rezultatas buvo šešioliktas.

Penktajame bėgime Aivaras Pranckevičius (21,41 sek.) užėmė penktą vietą ir į pusfinalį nepateko. Bendroje įskaitoje jis liko 22-as tarp 40-ties antrojo etapo atletų.

200 m distancijos antrajame rate startavusi Silvestra Malinauskaitė (25,12 sek.) savo bėgime liko septinta, o bendroje įskaitoje aplenkė vos vieną varžovę ir užėmė 30-tą vietą.

Pirmąjį etapą sėkmingai įveikusi Silva Pesackaitė antrajame rate nestartavo.

Sunkiaatletis Algimantas Trajanauskas liko dešimtas

Universiados sunkiosios atletikos varžybose dešimtą vietą svorio kategorijoje iki 105 kg ketvirtadienį užėmė Algimantas Trajansuakas, o Linas Kvietkauskas liko devynioliktas tarp 21-o dalyvio.

A. Trajanauskas išrovė 155 kg sveriančią štangą, išstūmė 201 kg ir dvikovėje surinko 356 kg, o L. Kvietkauskas prie 140 kg rovime pridėjo 180 kg stūmime ir dvikovėje surinko 320 kg.

Čempionu tapo rusas Genadijus Muratovas (400 kg – 183+217), sidabras atiteko ukrainiečiui Nikolajui Gordeičiukui (382 kg – 180+202), o bronzą iškovojo kitas Rusijos sunkiaatletis Aleksejus Lovčevas (375 kg – 170+205).

Aušra Milevičiūtė – jau antra

Sėkmingas ketvirtadienis universiados buriavimo regatoje buvo Aušrai Milevičiūtei, kuri moterų „Laser Radial“ jachtų klasėje (18 dalyvių) ketvirtajame plaukime finišavo trečia, o penktajame – aplenkė visas varžoves ir užėmė pirmą vietą.

Po penkių plaukimų A. Milevičiūtė su 14 baudos taškų pakilo į antrą vietą.

Lydere lieka kinė Dongshuang Zhang (6 b. tšk.), o į trečiąją poziciją pakilo rusė Jevgenija Kuznecova (17 b. tšk.).

Burlentininkų (RS:X MEN) varžybose dalyvaujantis Juozas Bernotas ketvirtadienį ketvirtąjį ir penktąjį plaukimą baigė dešimtas, o šeštajame finišo liniją kirto šeštas. Surinkęs 44 baudos taškus lietuvis lieka dešimtas tarp penkiolikos dalyvių.

Po šešių plaukimų ir toliau pirmauja kinas Zhennanas Fangas (5 b. tšk.), lenkiantis lenką Lukaszą Grodzickį (9 b. tšk.) bei korėjietį Tae Hoon Lee (16 baudos taškų).

Universiados buriavimo čempionai paaiškės sekmadienį.