2014 06 09

Penkiakovininkai Justinas Kinderis ir Laura Asadauskaitė Lietuvai iškovojo bronzą

Planetos šiuolaikinės penkiakovės taurės finalinį etapą JAV sekmadienį Lietuvos penkiakovininkai užbaigė sėkmingai – dvylikos šalių mišrių estafečių varžybose Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis užėmė trečiąją vietą ir iškovojo bronzos medalius.
Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis
Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuvos atstovus ir vėl į prizininkus kilstelėjo puikus pasirodymas kombinuotoje rungtyje. Fechtavime lietuviai tarp buvo penkti (205 tšk.), plaukime – septinti (344 tšk.), o jojime – tik dvylikti (262 tšk.). Tai lėmė, kad kombinuotą rungtį reikėjo pradėti iš dešimtosios pozicijos, nuo pirmaujančių Rusijos sportininkų atsilikus net 65 sekundėmis.

Per paskutinę rungtį lietuviai įrodė, kad neveltui yra laikomi būtent jos specialistais. Lietuviai tapo rungties nugalėtojais (613 tšk.) ir bendrojoje įskaitoje aplenkė 7 varžovų komandas. Finiše mūsiškius nuo čempionais tapusių rusų skyrė 32 sekundės.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J. Kinderis estafečių varžybose surinko 1424 taškus. Rusijos sportininkai Jekaterina Churaškina ir Aleksandras Lesunas sukaupė 1456 taškus, o antri likę kinai Qian Chen ir Jianli Guo – 1446.