2014 06 27

Pirmąją Lietuvos dviračių čempionato dieną triumfavo Ramūnas Navardauskas ir Aušrinė Trebaitė

Penktadienį Alytuje prasidėjo Lietuvos dviračių plento čempionatas. Pirmą kartą šiame vykusiose varžybose asmenines lenktynes laikui išbandė per 90 dviratininkų.
Lietuvos dviračių plento čempionatas
Lietuvos dviračių plento čempionatas / Vytauto Mikaičio nuotr.

Vyrų asmeninėse lenktynėse laikui 38 km distanciją pirmasis įveikė Ramūnas Navardauskas, taip revanšuodamasis už praėjusių metų bronzą. Jis distanciją įveikė per 45 min. ir 51 s.

„Tai yra asmeninės lenktynės laikui ir stengiausi pademonstruoti geriausią formą. Nuolatos mačiau koks skirtumas maždaug skiria mane ir IgnatąKonovalovą. Atvirai pasakius maniau, kad jis pirmauja, tai buvo man paspirtis važiuoti dar greičiau“, – po varžybų kalbėjo R. Navardauskas.

Sekmadienį sportininkų laukia 162,5 km ilgio grupinės lenktynės, kurios pareikalaus iš sportininkų itin daug jėgų.

„Tikiuosi, kad finišuoti sekmadienį jėgų dar turėsiu, tačiau galutinė pozicija priklausys ir nuo kitų sportininkų. Gediminas Bagdonas dabar labai geroje formoje. Apskritai vieni kitus gerai pažįstame, – Mintimis dalijosi čempionas. – Praėjusiais metais grupinėse lenktynėse likau šeštas, užpernai – trečias. Atvirai pasakius dar trasos nežinau, tačiau šeštadienis yra laisva diena. Kartu su G. Bagdonu ir I. Konovalovu ketiname išvažiuoti ir pasižiūrėti trasą.“

Antrąją vietą užėmė praėjusių metų čempionas I. Konovalovas (46 min. ir 12 s.). Bronzos medaliu pasipuošė G. Bagdonas (47 min. ir 12 s.). Šiemet vyrų lenktynėse debiutavo ir Raimundas Rumšas jaunesnysis. Jis trasą įveikė per 50 min. ir 11 s. bei užėmė aštuntąją vietą.

2014 metų moterų nugalėtoja tapo Aušrinė Trebaitė, kuri 25 km įveikė per 34 min. ir 56 s. Geriau treke nei plente besijaučianti dviratininkė po pergalės pripažino, kad plento varžyboms itin daug dėmesio neskiria.

Tikiuosi, kad finišuoti sekmadienį jėgų dar turėsiu, tačiau galutinė pozicija priklausys ir nuo kitų sportininkų. Gediminas Bagdonas dabar labai geroje formoje. Apskritai vieni kitus gerai pažįstame

„Plento varžybose dalyvauju tik Lietuvoje. Treke ruošiuosi pasaulio čempionatui ar taurei. Trekas man yra svarbiau, – mintimis po varžybų dalijosi A. Trebaitė. – Alytaus trasa nebuvo itin sudėtinga. Buvo ir nuokalnių ir įkalnių, tačiau jos nebuvo didelės. Manau ,kad tokia trasa yra tinkama visoms.“

Moterų lenktynėse startuoti negalėjo viena favoričių Inga Čilvinaitė, kuri 2013 metais Utenoje vykusiame Lietuvos plento čempionate buvo nugalėtoja, tačiau gegužę Kinijoje vykusiose varžybose griuvo ir patyrė traumą.

Už nugaros A. Trebaitei liko ir sidabro medalių pasidabino Daiva Tušlaitė (35 min. ir 16 s.), o KatažinaSosna (35 min. ir 20 s.) užėmė trečiąją vietą.

Vaikinų jaunių varžybose, kurie važiavo 25 km lygių sau neturėjo Martynas Stasikėlis iš Vilniaus, kuris trasą įveikė per 33 min. ir 15 s. Antrasis finišo liniją kirto Gerardas Seniūnas iš Utenos, kurio laikas 34 min. ir 7 s. Bronzos medaliu pasidabino Arūnas Lendel iš Panevėžio, kurio laikas 34 min. ir 31 s. Viso vyrų jaunių amžiaus grupėje startavo 20 sportininkų.

Merginų jaunių, tarpe 15 km distanciją greičiausiai įveikė Edita Mazurevičiūtė iš Panevėžio, kuri finišą pasiekė per 20 min. ir 52 s. Antrąją vietą užėmė Šilalės atstovė Milda Aužbikavičiūtė (21 min. ir 5 s.), o bronza tenkinosi Ema Manikaitė iš Panevėžio (21 min. ir 30 s.). Viso dalyvavo 8 dviratininkės.

Tarp veteranų iki 40 metų geriausiai pasirodė viena didžiausių Lietuvos dviračių sporto žvaigždžių Raimondas Rumšas. 2002 metų „Tourde France“ lenktynių prizininkas 15 km distanciją įveikė per 19 min. ir 16 s. ir tai buvo absoliučiai geriausias laikas tarp visų veteranų.

Iki 30 metų klasėje geriausias buvo Elijus Čivilis, kuris distanciją įveikė per 20 min. ir 4 s. Iki 50 metų nepralenkiamas buvo SauliusJoneliūnas, kuriam prireikė 20 min. ir 25 s. Grupėje iki 60 metų pirmasis buvo Petras Kiušas su 23 min. ir 1 s. Moterų iki 40 metų grupėje startavo vienintelė Agnė Miškevičienė, kuri atvažiavo per 26 min. ir 20 s.