2014 12 03

Po trilerio vertos kovos – „Dragūnas“ parklupdytas ant menčių

Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos čempionate tikrą kovotojų charakterį pademonstravo Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ vyrai, kurie Klaipėdoje panaikino net 7 įvarčių deficitą ir galiausiai rezultatu 19:17 (8:12) palaužė penkiskart Lietuvos čempionus Klaipėdos „Dragūno“ rankininkus.
„Almeida-Stronglasas“ – „Dragūnas“
Temos: 1 Rankinis

„Almeidos-Stronglaso“ rankininkai, iškovoję aštuntąją pergalę, tapo vienvaldžiais Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos lyderiais. Pirmąjį pralaimėjimą patyrę (7 pergalės) klaipėdiečiai turnyro lentelėje žengia antri.

Košmaras Guobų gatvėje. Dėl šio pralaimėjimo turi prisiimti atsakomybę ne tik žaidėjai, bet ir aš. Pralaimėjo visa mūsų komanda.

„Dragūnui“ šis pralaimėjimas turėtų būti itin apmaudus, kadangi iki 26 rungtynių minutės klaipėdiečiai akivaizdžiai dominavo ir net buvo susikrovę 7 įvarčių pranašumą – 11:4.

Visgi, netrukus dzūkai pademonstravo kovotojų charakterį – sužaidė atkarpą 4:0 ir gerokai priartėjo – 8:11. Antrajame kėlinyje (51 dvikovos minutę) alytiškiai išlygino rezultatą – 16:16, o dar po kelių akimirkų 7 m įvarčio nerealizavo dragūnietis Mindaugas Dumčius. Nuo tos akimirkos alytiškiai įgijo psichologinį pranašumą ir Irmantas Asakavičius išvedė „Almeidą-Stronglasą“ į priekį – 18:17. Paskutinėmis susitikimo akimirkomis Alytaus ekipos pergalę įtvirtino Aurelijus Sabonis – 19:17.

Alytaus komandai daugiausiai įvarčių – 5 įmetė Rokas Lastauskas, 4 pridėjo Irmantas Asakavičius, po 3 – Linas Paliušis, Aurelijus Sabonis ir Gintautas Adamkevičius (2 iš 7 m).

Iš „Dragūno“ ekipos išsiskyrė Jonas Truchanovičius, įmetęs 5 įvarčius, Gediminas Vaitkus ir Igoris Kopišinskis pridėjo po 3 įv.

„Dragūnas“ nerealizavo nė vieno iš trijų septynių metrų baudinių, o alytiškiai šia proga pasinaudojo abu kartus.

„Košmaras Guobų gatvėje“, – iškart po dvikovos tokį sakinį ištarė „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas. – Dėl šio pralaimėjimo turi prisiimti atsakomybę ne tik žaidėjai, bet ir aš. Pralaimėjo visa mūsų komanda. Mes per paskutines 35 rungtynių minutes įmetėme vos 6 įvarčius, tokių dalykų nepamenu per daugelį savo karjeros metų. Tai kažkas nesuvokiamo, kad niekaip negalėjome išpildyti susikurtų progų. Šis pralaimėjimas – nepateisinamas. Alytiškiams nebuvome pralaimėję turbūt daugiau nei šešerius metus. Dėl šio vakaro savo komandos žaidimo noriu atsiprašyti mūsų sirgalių“, – teigė „Dragūno“ strategas.

„Tai itin saldi pergalė. Dar kartą įrodėme, kad dzūkai turi tvirtą charakterį. Antroje rungtynių pusėje susikaupėme, ėmėme aktyviau gintis ir tai davė vaisių. Mūsų komandos stiprybė – patirtis ir susižaidimas. Mes vienas kitą jaučiame iš pusės lūpų. Paskutines šių metų rungtynes žaisime namuose su „Utena“, tad mūsų tikslas vienas – šiuos metus baigti vien pergalėmis“, – pabrėžė Alytaus komandos treneris Jonas Jonuška.

Utenoje – sensacingos lygiosios

Ne ką mažiau intriguojanti dvikova vyko ir Utenoje, kur susitiko vietos HC „Utena“ ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“. Kiek netikėtai rungtynės baigėsi lygiosiomis – 32:32 (16:15).

Vos vieną pergalę turintys uteniškiai sugebėjo įgelti tarp šio sezono favoritų priskiriamiems granitiečiams.

Pavyko įgyvendinti savo tikslus. Rungtynes vertiname teigiamai, iškovojome vieną, bet labai svarbų tašką

Aikštės šeimininkai nuo dvikovos pradžios ėmė įrodinėti, kad jie yra itin rimtai nusiteikę – uteniškiai pirmavo 8:4, 10:6, o pirmąjį kėlinį baigė minimalia persvara – 16:15.

Antrajame kėlinyje kauniečiai buvo persvėrę rezultatą savo naudai – 21:19, tačiau uteniškiai nepasimetė ir vėl kelis kartus trūktelėjo į priekį – 23:21, 28:26.

Visgi, 59 rungtynių minutę rezultatas buvo lygus – 32:32 ir dar paskutinę akimirką pergalę galėjo išplėšti kauniečiai, tačiau šios komandos žaidėjas Edvinas Balčiūnas nerealizavo 7 m baudinio.

Aikštės šeimininkų gretose pasižymėjo po 8 įvarčius įmetę Arūnas Urbonas (2 iš 7 m) ir Šarūnas Šeduikis (1 iš 7 m), Tomas Čiužas pridėjo 6 įv.

Iš granitiečių išsiskyrė 9 įvarčius įmetęs Vaidas Drevinskas, 8 (2 iš 7 m) pridėjo Edvinas Balčiūnas, 4 – Deivydas Virbauskas.

„Rungtynes vertinu blogai. Neįmetėme daug metimų, turbūt nebuvo nusiteikimo, padarėme daug klaidų, praleidom daug įvarčių. Toks ir reziumė“, – neslėpdamas prastos nuotaikos po rungtynių kalbėjo kauniečių ekipos žaidėjas Mindaugas Urbonas.

„Rungtynes pradėjome gerai susikaupę. Akcentavome gynybą, vartininkas Andrius Malinauskas sužaidė įspūdingas rungtynes, labai jautėme vartininko pagalbą. Stengėmės apsiginti ir greitai užpulti. Pavyko įgyvendinti savo tikslus. Rungtynes vertiname teigiamai, iškovojome vieną, bet labai svarbų tašką“, – teigė HC „Utena“ ekipos žaidėjas Andrius Katinas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams