2009 09 21

Prestižinių „Vuelta a Espana“ lenktynių nugalėtoju tapo ispanas

Madride (Ispanija) sekmadienį finišavusių prestižinių daugiadienių „Vuelta a Espana“ dviratininkų lenktynių nugalėtoju tapo ispanas Alejandro Valverde, sekmadienį 21-ajame etape finišavęs kartu su pagrindine sportininkų grupe.
29 metų A.Valverde prestižines „Vuelta a Espana“ dviratininkų lenktynes laimėjo pirmą kartą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Pagaliau pasiekiau savo tikslą, – po finišo džiaugsmingai pareiškė dviratininkas, du kartus  (2003 ir 2004 m.) stovėjęs ant trečiojo „Vuelta a Espana“ lenktynių nugalėtojų pakylos laiptelio, tačiau ant aukščiausiojo užlipęs pirmąkart. – Tai nuostabus jausmas. Įrodžiau sau ir skeptikams, jog galiu laimėti varginančias trijų savaičių trukmės lenktynes.“

Antrąją vietą lenktynėse užėmė kitas Ispanijos dviratininkas Samuelis Sanchezas, o trečiąja pozicija tenkinosi australas Cadelis Evansas:

1. Alejandro Valverde (Ispanija)        87 val.22 min. 37 sek.
2. Samuelis Sanchezas (Ispanija)                  atsiliko 55 sek.
3. Cadelas Evansas (Australija)                          1:32
4. Ivanas Basso (Italija)                              2:12
5. Ezequielis Mosquera (Ispanija)                      4:27

Sekmadienį vykusio paskutiniojo – 21-ojo – 110 km ilgio etapo nugalėtoju tapo vokietis Andre Greipelis (3 val. 11 min. 55 sek.), finiše akimirka aplenkęs italą Danielę Bennatį ir slovėną Borutą Božičių.