2010 05 17

Rusijos ledo ritulininkai užsitikrino vietą pirmenybių ketvirtfinalyje

Pergalingai planetos ledo ritulio pirmenybėse Vokietijoje žaidžianti čempionės titulą ginanti Rusijos rinktinė sekmadienį 6:1 (2:0, 1:1, 4:0) nugalėjo Danijos ekipą ir, iškovojusi ketvirtą pergalę, pirmoji užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.
Rusai planetos pirmenybėse neklumpa
Rusai planetos pirmenybėse neklumpa. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ledo ritulys Rusija

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Pavelas Daciukas (15:07, 47:51 ir 50:51), po vieną – Aleksandras Ovečkinas (19:12), Jevgenijus Malkinas (33:40) ir Nikolajus Kuleminas (52:56). Garbės įvartį į rusų vartus įmušė Madsas Christensenas (25:02).

Tvirtai pirmaujantys E grupėje Rusijos ledo ritulininkai surinko 12 taškų ir 6 taškais lenkia Danijos bei Suomijos komandas.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rusija 4 4 0 0 0 15:5 12
2. Danija 4 2 0 0 2 12:10 6
3. Suomija 3 2 0 0 1 4:4 6
4. Vokietija 3 1 0 0 2 5:5 3
5. Slovakija 3 1 0 0 2 5:11 3
6. Baltarusija 3 0 0 0 3 3:9 0

Pirmą pergalę F grupės turnyre iškovojo ir kovą dėl vietos ketvirtfinalyje tęsia Latvijos rinktinė, kuri sekmadienį 5:0 (0:0, 0:0, 5:0) nugalėjo grupės autsaiderę Norvegijos ekipą.

Dviem įvarčiais prie pergalės prisidėjo Guntis Galvinas (57:02, 59:54), dar po įvartį į varžovų vartus įmušė Lauris Darzinis (42:06), Martinas Cipulis (48:45) ir Janis Spriktsas (58:23). F grupėje pirmauja visas tris pergales iškovoję Šveicarijos ledo ritulininkai.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Šveicarija 3 3 0 0 0 10:4 9
2. Kanada 3 2 0 0 1 19:6 6
3. Švedija 3 2 0 0 1 10:6 6
4. Čekija 3 1 0 0 2 6:7 3
5. Latvija 4 1 0 0 3 9:13 3
6. Norvegija 4 1 0 0 3 6:24 3

Keturios geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į pasaulio ledo ritulio čempionato ketvirtfinalį.