2013 12 16

Rūta Meilutytė: ir pati nesuskaičiavau, kiek medalių šiemet iškovojau

Tris medalius – du aukso ir vieną sidabro – Europos plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionate nuskynusi 16-metė Rūta Meilutytė vos grįžusi į Lietuvą buvo apipilta dėmesiu. Geriausią šalies plaukikę oro uoste pasitiko ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir gerbėjai. Sugrįžusios R.Meilutytės pirmadienį laukė ir dar vienas apdovanojimas – Lietuvos sporto žurnalistų federacija jaunąją plaukikę išrinko geriausia 2013-ųjų metų sportininke.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

– Rūta, ar esate bent pati suskaičiavusi, kiek medalių šiemet iškovojote? – paklausė R.Meilutytės žurnalistai.

– Ne, ir pati nežinau (šypsojosi).

– Ar pavyko bent kiek pailsėti po įtempto sezono, po varžybų?

– Kol kas dar ne, bet, manau, pavyks. Dar kelias dienas pasportuosiu ir galėsiu pailsėti.

– Ar tas dėmesys labai vargina?

– Ne, tikrai nevargina. Labai malonu.

– Ar žmonės jus praeinančią gatve atpažįsta ir užkalbina?

– Taip, atpažįsta, pasveikina. Lietuvoje labiau negu Anglijoje. Man tai malonu.

– Ar pavyko pamiegoti po tokios euforijos?

– Na, miegojau vieną ar dvi valandas.

– Ką jums reiškia gauti tokį įvertinimą?

– Labai malonu gauti tokį pozityvų įvertinimą.

– O būna ir negatyvių?

– Ne, nepasakyčiau, kiek teko skaityti, straipsniai šilti ir geri.

– Vakar pastebėjome, kad po finišo jūs pasveikinote antra likusią Juliją Jefimovą, o ne ji jus?

– Na, nėra skirtumo, kuri kurią. Reikia išreikšti pagarbą.

– Kiek būsite Lietuvoje?

– Ilgiau nei įprasta. Šiais metais teko tik savaitę būti Lietuvoje.

– Ko galėtumėte palinkėti lietuviams prieš šventes?

– Pirmiausia sveikatos. Gražių akimirkų. Linkiu kitais metais pasiekti savo tikslų.

Grįžusi į Lietuvą R.Meilutytė oro uoste prasitarė, kad didžiausia laimė būtų buvusi iškovoti tris aukso medalius: „Jei reikėtų apibendrinti varžybas, galiu pasakyti, kad labai džiaugčiausi, jei būčiau laimėjusi tris aukso medalius.“

R.Meilutytė neišvengė klausimų apie konkurenciją su ruse Julija Jefimova. Geriausia Lietuvos plaukikė patikino, kad jos su pagrindine konkurente dėl medalių yra geros draugės: „Negaliu pasakyti, kad kovoju tik su ruse. Gerbiu visas varžoves, neišskiriu nė vienos oponentės. Šiaip, mes su Julija esame geros draugės (šypsosi).“

Tik grįžusi sportininkė neskubėjo namo į Kauną. R.Meilutytė dalyvavo Lietuvos geriausių sportininkų pagerbimo ceremonijoje, kurią rengia Lietuvos sporto žurnalistų federacija. Lietuvos auksine žuvele vadinama plaukikė išrinkta metų sportininke.

Olimpinė čempionė ir pasaulio rekordininkė R.Meilutytė sekmadienį pasibaigusiame Europos plaukimo čempionate trumpajame baseine triumfavo 100 m plaukimo krūtine finale – distanciją ji įveikė per 1 min. 02,92 sek. ir finiše paskutiniu grybšniu – 0,04 sek. aplenkė pagrindinę savo varžovę rusę J.Jefimovą (1 min. 02,96 sek.) bei pasiekė naują Europos čempionatų rekordą.

R.Meilutytė greičiausia buvo ir 100 m kompleksinio plaukimo rungties finale šeštadienį. Lietuvė distanciją įveikė per 57,68 sek. ir pasiekė naują pirmenybių rekordą.

Tai buvo pirmas tokiuose čempionatuose iškovotas Lietuvos plaukikų aukso medalis.

Ketvirtadienį R.Meilutytei kiek pritrūko sėkmės – 50 m krūtine rungties finale distanciją ji įveikė per 29.10 sek. ir iškovojo sidabro medalį, nusileidusi čempione tapusiai rusei J.Jefimovai (29.04 sek.).

Europos čempionate trumpajame baseine Lietuvos rinktinė pagal medalių skaičių užėmė 7-ąją vietą iš 23 valsybių. Visus 3 medalius Lietuvai padovanojo Rūta Meilutytė.