2010 07 16

Šaudymo iš lanko Europos jaunių ir jaunimo čempionate lietuvis kovos dėl aukso

Liepos 13–17 dienomis Winnenden mieste Vokietijoje vyksta šaudymo iš lanko jaunių ir jaunimo Europos čempionatas. Lietuvai varžybose atstovauja 6 sportininkai.
Europos čempionatas vyksta Ispanijoje
Šaudymas iš lanko / Dalyvių nuotr.

Liepos 14 d. vyko skriemuliniais ir olimpiniais lankais šaudančių vyrų ir moterų kvalifikacinės varžybos. Po kvalifikacinių varžybų jaunimo grupėje olimpiniu lanku šaudantis kaunietis Ignas Morkeliūnas iš 64 dalyvių užėmė 27 vietą (623 taškai), o vilnietis Adomas Baranauskas tenkinosi prieš paskutine vieta (565 taškai).

Jaunių grupėje olimpiniu lanku šaudantis sportininkas iš Vilniaus Adrianas Kovalevskij iš 72 dalyvių užėmė 21 vietą (649 taškai). Olimpiniu lanku šaudanti vilnietė Gerda Pociūnaitė merginų jaunių grupėje iš 54 dalyvių užėmė 30 vietą (601 taškas). Jaunimo grupėje olimpiniu lanku šaudanti vilnietė Rūta Papievytė kvalifikacijoje liko paskutinė (521 taškas). Skriemuliniu lanku šaudantis Vilius Švedas kvalifikacijoje taip pat tenkinosi paskutine vieta (645 taškai).

Liepos 15 d. vyko jaunių atkrintamosios varžybos. 1/32 finalo G. Pociūnaitė rezultatu 0:4 nusileido graikei Gkorila Anatoli–Martha ir į tolimesnes kovas nepateko. Savo rezultatais ir sportiniu pykčiu nustebino A. Kovalevskij, kuris 1/32 finalo rezultatu 4:0 iš tolimesnių dvikovų eliminavo ispaną Coll Gabriel, 1/16 finalo 4:2 nugalėjo sportininką iš kaimyninės Lenkijos K. Sierakowski, aštunfinalyje 4:0 įveikė sportininką iš Turkijos I. Gulacar, ketvirtfinalyje Adrianas 6:2 nugalėjo sportininką iš Olandijos M. Dielemans, pusfinalyje 6:2 buvo nugalėtas sportininkas iš Rusijos B. Tsybzhitov. Šeštadienį (liepos 17) po pietų A. Kovalevskij ir lankininkas iš Rusijos K.Sanzhitsybikov kovos dėl aukso medalio ir Europos čempiono vardo.

Liepos 16 d. vyks jaunimo atkrintamosios varžybos, kuriose pirmoje dvikovoje I. Morkeliūnas kovos prieš lankininką iš Rusijos Ilya Sysoev, Adomas Baranauskas kovos prieš italą Giori Lorenzo, Rūta Papievytė rungsis su vokiete Rode Julia. Skriemuliniu lanku šaudantis sportininkas iš Vilniaus V. Švedas susirungs su sportininku iš Švedijos Ronnow Christopher.