2010 03 15

Sensacinga Dzikevičiaus pergalė Vokietijos taekwondo pirmenybėse

Vilniaus sporto klubo „Tornado“ sportininkas bei Lietuvos rinktinės narys Vitoldas Dzikevičius viename didžiausių pasaulyje taekwondo turnyrų – atvirajame Vokietijos čempionate – iškovojo istorinę pergalę, įveikęs planetos superžvaigždę britą Aaroną Cooką.
Vokietijos atvirosiose taekvondo pirmenybėse - lietuvio sėkmė
Vokietijos atvirosiose taekvondo pirmenybėse - lietuvio sėkmė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos atstovo varžovas lapkričio mėnesį pasaulio taekwondo profesionalų supertaurės finalinėje kovoje nokautu nugalėjo penkiskart planetos ir dukart olimpinį čempioną amerikietį Steveną Lopezą, tapęs pasaulio taekvondo lyderiu svorio kategorijoje iki 80 kg.

V.Dzikevičius burtai lėmė jau pirmojoje kovoje susitikti A. Cooku. Pirmąjį kėlinį britas laimėjo 3:1, po antrojo rezultatas buvo 5:2, o trečiajame vilniečiui spyriu į galvą varžovui pavyko išlyginti rezultatą. Buvo paskelbtas pratęsimas iki pirmojo taško, kurį pirmasis pelnė Lietuvos atstovas.

Kitoje kovoje V. Dzikevičius 5:0 įveikė Kroatijos sportininką, tačiau patirta trauma sutrukdė siekti trečiosios pergalės dvikovoje su varžovu iš Olandijos.

„Vitoldas ruošiasi Europos čempionatui kuris vyks Sankt Peterburge gegužės mėnesį. Mums talkins Vokietijos taekwondo tyrimų centras (TCC Friedrickshafen) ir jo vadovas Markusas Kohloffelis. Tokio lygio pergalės mums atveria kelius treniruotėms su pasaulinio lygio žvaigždėmis“, – džiaugėsi vilniečio V.Dzikevičiaus bei Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Žymantas Bražiūnas.