2011 06 24

Šešiolikmetės Lietuvos tinklininkės laimėjo pasaulio čempionato grupės varžybas

Penktąją pergalę iš eilės Kroatijoje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 19 metų) paplūdimio tinklinio čempionate iškovojo šešiolikmetės Lietuvos atstovės – klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė iš Tytuvėnų.
Ieva Dumbauskaitė
Ieva Dumbauskaitė / auksma.lt nuotr.

Tik po kvalifikacinio turnyro tarp 24-ių pajėgiausių planetos porų patekusios bei vietą aštuntfinalyje užsitikrinusios jaunosios Lietuvos tinklininkės penktadienį lemiamoje keturių duetų C grupės turnyro dvikovoje per 34 minutes 21:17, 24:22 įveikė penkioliktąją pagal reitingą lenkių Katarzynos Kociolek bei Karolinos Baran porą ir, iškovojusios trečiąją pergalę, užėmė pirmą vietą grupėje.

Pirmajame grupės mače ketvirtadienį tik 22-ąjį reitingą turinčios lietuvaitės po 41-os minutės kovos 21:18, 23:21 įveikė trečiąjį reitingą turinčias kinietes Changning Zhang ir Lingling Lin, o antrajame susitikime po 57 minučių kovos 2:1 (22:20, 15:21, 15:13) palaužė dešimtąjį reitingą turinčių čekių Hanos Tresnakovos ir Baroboros Pilatovos pasipriešinimą.

Lietuvos merginų varžovės aštuntfinalyje paaiškės pasibaigus kitų grupių turnyrams.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, setų santykis, taškai):

1. Lietuva    3  0  6:1  6
2. Lenkija    2  1  4:2  5
3. Čekija     0  2  1:4  2
4. Kinija     0  2  0:4  2