2014 08 20

Simonas Kurutis Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį

Didžiojoje Britanijoje vykstančiose Tarptautinio parolimpinio komiteto (IPC) organizuojamose 2014 metų Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos pirmenybėse antrą bronzos medalį Lietuvai iškovojo Simonas Kurutis.
Šuoliai į tolį
Šuoliai į tolį / „Scanpix“ nuotr.

Judėjimo negalią (neįgalumo indeksas T47) turintis lietuvis trečiadienį šuolių į tolį varžybose geriausiu penktuoju bandymu nuskriejo 6,24 m ir, pagerinęs asmeninį rekordą, užėmė trečiąją vietą.

Nuo sidabrą iškovojusio bulgaro Mihailo Hristovo S.Kurutis atsiliko vos 5 cm, o čempionu tapusiam graikui Georgiui Kostakiui pralaimėjo 26 cm.

Beje, išvakarėse Simonas Kurutis liko ketvirtas trišuolio rungtyje (12,92 m).

Kitas trečiadienį jau varžybas baigęs Lietuvos atletas – judėjimo negalią turintis Jonas Spudis – rutulio stūmimo sektoriuje (F44) įrankį nustūmė 12,37 m ir liko šeštas.

Čempionu šioje rungtyje tapo slovakas Adrianas Matusikas (16,19 m), aplenkęs prizininkais tapusius kroatus – Ivaną Katanusičių (14,61 m) bei Josipą Slivarą (14,57 m).

Trečiadienį vakarinėse varžybose startuos dar trys Lietuvos sportininkai: Irena Perminienė – rutulio stūmimo rungtyje (F53/54/55), Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys – disko metimo (F37/38) varžybose.