2009 10 12

Šimtametė pagerino rutulio stūmimo pasaulio rekordą (video)

Pasaulio veteranų sporto žaidynėse Australijoje šimtametei Ruth Frith rutulio stūmimo rungtyje pavyko pagerinti planetos rekordą.
Šimtametė R.Frith laimėjo aukso medalį ir pagerino planetos rekordą
Šimtametė R.Frith laimėjo aukso medalį ir pagerino planetos rekordą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

11 anūkų turinti 100 metų australė Sidnėjuje vykstančiose pasaulio veteranų sporto žaidynėse laimėjo aukso medalį. Ji rutulį nustūmė 4,07 metro ir savo amžiaus grupėje (nuo 100 iki 104 metų) pagerino planetos rekordą, praneša bild.de.

Koks senolės sportininkės pergalės receptas? „Nevalgau daržovių“, – sušuko ji. Seniausias vetarnų sporto žaidynių dalyvis – 101 metų australas Reginaldas Trewinas. Jis dalyvauja boulingo rungtyje.

Šiose varžybose dalyvauja ir Lietuvos atstovų. Jie jau iškovojo keturis medalius. Aukso apdovanojimus sekmadienį 10 km bėgimo plentu varžybose pelnė Gytė Norgilienė (amžiaus grupė W35–39 metų), distanciją įveikusi per 37 minutes ir 9 sekundes.

Birutė Keršulienė (W60) buvo nepralenkiama tarp rutulio stūmikių (11,10 m), Jadvyga Putinienė (W65) taip pat triumfavo savo amžiaus (W65) grupės rutulio stūmimo rungtyje (10,73 m).

Ketvirta rutulio stūmimo varžybose (W70) buvo Algina Vilčinskienė (8,64 m), penktas tarp kūjo metikų (M50) – Gintaras Pridotkas (40,37 m). Nepasisekė Kaziui Vilčinskui (M70) – visi jo bandymai kūjo metimo sektoriuje buvo nesėkmingi.

Į šuolio į tolį finalą su penktu rezultatu (5,23 m) pateko Saulius Svilainis (M50). Sidabro medalis vyrų sunkiosios atletikos varžybų svorio kategorijoje iki 56 kg atiteko Albinui Vytautui Nausėdai (M70).