2016 05 18

„Staki-Baltik vairo“ dviratininkai sieks pergalės Lenkijoje

Antradienį Lenkijoje prasidėjo 24-osios tarptautinės daugiadienės dviračių lenktynės „Baltyk – Karkonosze Tour“ (2.2 kategorija), kuriose dalyvauja ir Lietuvos komanda „Staki – Baltik vairas“.
„Staki-Baltik vairas“ komandos dviratininkai
„Staki-Baltik vairas“ komandos dviratininkai / „Staki-Baltik vairas“ nuotr.

Antradienį buvo surengtas prologas – žiedinės lenktynės Kolobžego gatvėmis. Atrankos varžybose dviratininkams reikėjo įveikti šešis ratus po 1,1 km su tarpiniais finišais. Lenktynių dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes. Į finalą pateko 29 dviratininkai, tarp jų ir trys „Staki – Baltik vairo“ nariai.

Finale dviratininkams reikėjo įveikti 12 ratų po 1,1 km su tarpiniais finišais. Nugalėjo ir geltonus lenktynių lyderio marškinėlius iškovojo lenkas Maciejus Paterskis („CCC Sprandi Polkowice“), surinkęs 15 taškų. Paulius Šiškevičius ir Venantas Lašinis, pelnę po tašką, užėmė atitinkamai 15 ir 16 vietas. Darijus Džervus liko 25-as. Šiose lenktynėse „Staki – Baltik vairo“ komandai dar atstovauja Martynas Maniušis, Mykolas Račiūnas ir Gintaras Svetikas.

Šių lenktynių prologo rezultatai į bendrąją įskaitą neįtraukiami. Pirmajame etape trečiadienį varžybų dalyviams reikės nuvažiuoti 193,9 km.

„Lenktynių lygis neblogas. Bus ką veikti. Galime pasidžiaugti, kad prologe net trims mūsų dviratininkams pavyko iškopti į finalą, – sakė „Staki – Baltik vairo“ komandos vadovas Deividas Vileniškis. – Šiuo metu bene geriausią sportinę formą yra pasiekęs Paulius Šiškevičius. Visi etapai, išskyrus paskutinį, daugiau mažiau lyguminiai. Mūsų tikslas šiose lenktynėse – laimėti etapą, o ką nors prognozuoti dėl bendrosios įskaitos sunkoka.“

Šešių etapų lenktynės (760 km), kuriose dalyvauja 19 komandų iš dešimties šalių, baigsis sekmadienį.

1999 metais šias lenktynes laimėjo Raimondas Rumšas. Tada jis atstovavo Lenkijos komandai „Mroz“.