2013 11 25

Tarp 32 geriausių „Oslo cup“ fechtuotojų – lietuvis Tomas Krasikovas

Lapkričio 23-24 d. Osle vykusiame Satelitiniame suaugusiųjų špagos turnyre „Oslo cup“ dalyvavo mūsų šalies atstovas Tomas Krasikovas. Šiemet šiame tradiciniame turnyre dalyvavo 78 dalyviai iš 16 šalių, o galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė 21 vietą.
Fechtavimas (asociatyvi nuotr.)
Fechtavimas (asociatyvi nuotr.) / Lietuvos fechtavimo federacijos nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Varžybų pradžioje reikėjo įveikti du parengiamuosius etapus, pogrupiuose kovojant iki 5 dūrių. Pirmajame etape T.Krasikovas pelnė 3 pergales iš 5 galimų ir tapo pogrupio lyderiu, o antrajame, nors pergalių procentas buvo didesnis (laimėjo 5 kovas iš 6), užėmė antrąją vietą.

Susumavus abiejų etapų rezultatus paaiškėjo, jog tarp 78 dalyvių mūsų fechtuotojas užima 15 vietą. Prasidėjo atkrintamosios varžybos kovojant iki 15 dūrių – pirmuoju T.Krasikovo priešininku tapo tradiciškai fechtavime stiprios Italijos atstovas Umberto Sorio.

Nepaisant to, lietuvis sugebėjo pergudrauti italą ir įtikinamu rezultatu 15:6 išplėšė pergalę, taip užsitikrindamas vietą tarp 32 geriausių turnyro dalyvių. Tačiau kelyje į šešioliktuką T.Krasikovui kelią pastojo lenkas Pawelas Krawczykas, kuriam mūsų fechtuotojas pralaimėjo rezultatu 10:15.

Primename, jog 2012 m. šiame turnyre T.Krasikovas prasibrovė iki ketvirtfinalio, pelnydamas 7 vietą tarp 82 dalyvių. Šiemet ne jam vienam nepavyko pakartoti pernykščio rezultato – varžybų favoritu laikytas Londono olimpinių žaidynių sidabro medalininkas Norvegijos atstovas Bartoszas Piaseckis šįkart užėmė 9 vietą (pernai buvo 2-as).