2011 07 01

Tomas Mikutis tapo atvirojo Peru stalo teniso U-18 čempionato nugalėtoju

Vakar, birželio 30d. Limoje, Peru paaiškėjo ITTF „Global Junior Circuit“ varžybų, kuriose vykdomos dviejų amžiaus grupių, jaunių (U-18) ir jaunučių (U-15), atvirojo čempionato nugalėtojai.
Stalo tenisininkas Tomas Mikutis
Stalo tenisininkas Tomas Mikutis / Red.arch. nuotr.

Šiose varžybose dalyvavo ir striprus bei talentingas aštuoniolikmetis Lietuvos sportininkas – Tomas Mikutis, kuris ne tik komandinėse varžybose su šeimininkų atstovu iškovojo antrąją vietą, tačiau ir vienetų rungtyje pirmą kartą tokio lygio atvirajame čempionate iškovojo auksą.

Vasarį Čekijoje vykusiose ITTF „Global Junior Circuit“ atvirosiose varžybose T.Mikutis U-18 amžiaus grupėje asmeninėse varžybose iškovojo 3-ąją vietą. Šį kartą sportininkui pasisekė labiau, ir pirmą kartą tokio lygio varžybose iškovojo pirmąją.

Kovos pagrindinėje lentelėje buvo įnirtingos. Pusfinalyje T.Mikutis (62) susitiko su Brazilijos atstovu Hugo Calderano (68). Po sudėtingos kovos lietuvis nugalėjo rezultatu 4:3 (6,11,8,-9,-6,-3,7). Dar įdomesnis buvo finalinis susitikimas su Argentinos atstovu Fermin Tenti (283). Pradžioje T.Mikučiui sekėsi sunkiai ir pirmi trys setai buvo pralaimėti. Tačiau galiausiai pergalė buvo išplėšta ir rezultatu 4:3 (-6,-8,-8,10,5,9,9). Sportininkas iš Lietuvos tapo absoliučiu visų varžyvų nugalėtoju.