2011 07 06

„Tour de France“ ketvirtas etapas: Ramūnas Navardauskas – 90-as, Tomas Vaitkus – 119-as

Prancūzijoje vykstančių vienų prestižiškiausių „Tour de France“ dviratininkų lenktynių ketvirtajame etape „Garmin–Cervelo“ ekipai atstovaujantis 23 metų Ramūnas Navardauskas užėmė 90-ą vietą.
Ramūnas Navardauskas.
Ramūnas Navardauskas bendrojoje įskaitoje nukrito į 51 vietą. / „Garmin-Cervelo“ nuotr.

Antradienį 171,2 km distancijos finiše Lietuvos dviratininkas 1 minute bei 13 sekundžių pralaimėjo etapą laimėjusiam australui Cadelui Evansui. Tik po fotofinišo paaiškėjo, kad australas akimirka aplenkė antrą vietą užėmusį bei lenktynių nugalėtojo titulą ginantį ispaną Alberto Contadorą.

„Astana“ komandos narys 29-erių metų Tomas Vaitkus nuo lyderių atsiliko 2 minutes 22 sekundes ir finišo liniją kirto 119-as:

1. Cadelis Evansas (Australija)      4 val. 11 min. 39 sek.
2. Alberto Contadoras Velasco (Ispanija)
3. Aleksandras Vinokourovas (Kazachstanas)
4. Rigoberto Uranas Uranas (Kolumbija)
5. Philippe'as Gilbertas (Belgija)
6. Thoras Hushovdas (Norvegija)
7. Frankas Schleckas (Liuksemburgas)
8. Samuelis Sanchezas Gonzalezas (Ispanija)
9. Jurgenas Van Den Broeckas (Belgija)
10. Andreasas Klodenas (Vokietija)     visų laikas vienodas
...
90. Ramūnas Navardauskas         atsiliko 1 min. 13 sek.
...
119. Tomas Vaitkus                             2:22
...
197. Vincentas Jerome'as (Prancūzija)               8:45

Bendroje įskaitoje po keturių etapų komandoms lyderiams smarkiai padedantis šių lenktynių debiutantas R. Navardauskas nuo lyderio poziciją išsaugojusio komandos draugo norvego Thoro Hushvodo, kuris antradienį finišavo šeštas, atsilieka 2 minutėmis 14 sekundžių ir iš 47-os vietos nukrito į 51-ą.

9 minutes ir 38 sekundes norvegui pralaimintis T. Vaitkus – pakilo į 159-ąją poziciją iš 179-osios:

1. Thoras Hushovdas (Norvegija)     13 val. 58 min. 25 sek.
2. Cadelis Evansas (Australija)            atsilieka 1 sek.