2010 06 20

Traumų išretinti lietuviai nusileido Norvegijos rankininkams (nuotraukos)

Lietuvos vyrų rankinio rinktinei nepavyko sukurti stebuklo. Atsakomąją dvikovą dėl patekimo į pasaulio čempionatą sekmadienį Vilniuje ji po atkaklios kovos 21:24 (9:10) pralaimėjo Norvegijos rankininkams.
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Kovojome iš širdies visas 60 minučių. Pradžia buvo tokia, kokios ir norėjome. Sustabdėme norvegų pozicinį puolimą, jie gelbėjosi kontratakomis ir tai jiems sekėsi, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas. – Antroje dalyje vyko apylygė kova, bet daugiau įvarčių svečiai pelnė per kontratakas.“

Jis pasakojo, kad komanda turėjo nuostolių – per treniruotę Achilo sausgyslė plyšo Nerijui Atajevui, per rungtynes Julius Marcinkevičius gavo raumens traumą, o Augustui Strazdui išsimušė dešinės rankos nykštys. „Kairiajame krašte turėjome lopyti skylę, kuri atsivėrė. Iš to krašto ir pristigome metimų. Iš esmės pasiekėme žymiai geresnį rezultatą nei Norvegijoje“, – tikino G.Savukynas.

Anot stratego, norvegų tikslai labai aukšti – jie nusitaikę į pirmąjį ketvertą. „Gaila, kad pralaimėjome. Turėjome šansą, bet mūsų gretas išretino traumos. Neturėjome tokių galingų pusiau krašto žaidėjų, todėl buvo sunku. Su tokiais duomenimis daugelis eina į krepšinį“, – kalbėjo geriausias šių rungtynių žaidėjas Lietuvos rinktinėje vartininkas Arūnas Vaškevičius.

Pamatai pergalei – Norvegijoje

Lietuviai būtų iškovoję kelialapį į pasaulio čempionatą, jeigu būtų sugebėję įveikti norvegus devynių ar daugiau įvarčių skirtumu. Pirmose tarpusavio rungtynėse praėjusį savaitgalį Norvegijos mieste Stavangeryje Lietuvos nacionalinė komanda nusileido varžovams 19:27.

„Žinojome, kad bus sunkios rungtynės. Taip ir buvo pradžioje. Vėliau nusiraminome, stengėmės žaisti ramiai, išnaudojome kontratakas ir gerai gynėmės, – kalbėjo Norvegijos nacionalinės komandos strategas Robertas Hedinas. – Mums pasisekė namie, kad iškovojome pergalę aštuoniais įvarčiais. Ten rezultatas neatspindėjo rungtynių eigos. Kelios klaidos galėjo viską apversti aukštyn kojomis.“

Pradžia – daug žadanti

Rungtynių pradžioje užsivedę Lietuvos rankininkai pasiuntė varžovus į nokdauną. Daugiau nei trečdalį kėlinio gera gynyba ir patikimas vartininko Arūno Vaškevičiaus žaidimas leido lietuvių vartus išlaikyti sausus, o pirmą įvartį norvegai pelnė tik 12-ą minutę.

Svečiai po truputį įsibėgėjo, išlygino žaidimą, o įpusėjus dvikovai ir persvėrė rezultatą – 9:10. Po pertraukos toliau vyko atkakli kova, nė vienai komandai kurį laiką nepavyko atsiplėšti daugiau nei vienu įvarčiu.

Įpusėjus antram kėliniui aikštės šeimininkai įgijo nežymią persvarą – 17:15, tačiau svečiai nė neketino paleisti lietuvių, pelnė penkis įvarčius iš eilės be atsako ir likus žaisti mažiau nei 10 minučių pirmavo 17:20.

Likus žaisti daugiau nei šešias minutes įžvelgęs neleistinus veiksmus stabdant varžovą teisėjas iš aikštės iki rungtynių pabaigos pašalino Modestą Bakaitį. Norvegai visą dėmesį sutelkė į gynybą ir per likusį laiką mūsų šalies rankininkams jų pavyti nepavyko.

Geriausiu Norvegijos rinktinės žaidėju šiose rungtynėse buvo paskelbtas Borge Lundas, o Lietuvos nacionalinėje komandoje – vartininkas A.Vaškevičius.

Lietuvos rinktinei 6 įvarčius pelnė Andrius Račkauskas, 4 – Valdas Novickis, po 3 – Andrius Stelmokas ir Aidenas Malašinskas, po 2 – Mindaugas Andriuška ir Andrius Žigelis, 1 – Vaidas Klimčiauskas. Norvegų gretose rezultatyviausiai žaidė Havardas Tvedtenas – 8 įvarčiai.