Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tūkstantmečio odisėjos“ įgula margučius daužys Atlanto vandenyne

Jachta „Ambersail“
„Ambersail“ nuotr. / Jachta „Ambersail“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo Majamio (JAV) krantų atsišvartavusi jachta „Ambersail“ su dvylika įgulos narių leidosi į aštuntąjį „Tūkstantmečio odisėjos“ etapą Majamis – Niujorkas – Bostonas – Halifaksas. Pirmąją etapo distanciją iki Niujorko, kapitono Lino Tamkvaičio vadovaujama tūkstantmečio kvieslių įgula žada įveikti per daugmaž 6 paras.

Kapitono teigimu, aštuntasis „Tūkstantmečio odisėjos“ etapas pagal atstumą gal ir neatrodo ilgas, tačiau žiūrint iš buriuotojiškos pusės, tikrai nėra iš lengviausiųjų. „Šio etapo plaukimas sudėtingas, visų pirma tuo, kad praktiškai visa jo distancija driekiasi per intensyvios laivybos zoną. Plaukiant į šiaurę mums pasitarnaus šiltoji Golfo, o šiek tiek už Niujorko jachtą „Ambersail“ pasitiks šaltoji Labradoro srovė. Paprastai šiltų ir šaltų srovių susidūrimo vietose pasitaiko rūkai. Tad, manau, kad šio plaukimo metu turėsime visą gamą įvairių oro sąlygų ir sudėtingų situacijų“, – sakė L.Tamkvaitis.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, balandžio 16 dieną Niujorką pasiekę buriuotojai susitiks su Šiaurės Amerikos lietuviais. Ši bendruomenė gausiausia ir plačiausiai žinoma lietuvių bendruomenė pasaulyje. Niujorke ir Vašingtone tūkstantmečio šventės kviesliai susitiks su tautiečiais ir įteiks LR Prezidento Valdo Adamkaus laišką, kviečiantį pasaulio lietuvius kartu švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį. Lietuvos buriuotojai taip pat pakviesti apsilankyti Junginių tautų būstinėje ir Nacionalinėje geografijos draugijoje.

Anot kapitono, „Ambersail“ aštuntosios įgulos branduolį sudaro jam gerai pažįstami žmonės, kurie yra patyrę ir pasitikėjimo verti buriuotojai. Su jais L. Tamkvaitis tikisi gražiai pažymėti ir vieną didžiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas. „Margučius teks daužyti plaukiant Atlanto vandenynu“, – sakė jis.

„Tūkstantmečio odisėjos“ aštuntojo metu per daugmaž 11 parų planuojama įveikti didesnį nei 1698 jūrmylių atstumą. Per jau įvykusius septynis tūkstantmečio žygio etapus įveiktas maždaug 33 050 jūrmylių atstumas. Pabaigusi aštuntąjį etapą Odisėja iš paskutinio aplankyto penktojo žemyno pakels bures atgal į Europą – Tėvynės link.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką