2010 03 25

Vilijai Sereikaitei – pasaulio dviračių treko čempionato bronza

Danijos sostinėje vykstančių planetos dviračių treko pirmenybių moterų asmeninių 3 km persekiojimo lenktynių rungtyje bronzą antrus metus iš eilės iškovojo Vilija Sereikaitė (3 min. 32,085 sek.). Kovodama dėl trečios vietos lietuvė aplenkė pasaulio čempionės titulą praradusią Naujosios Zelandijos dviratininkę Alison Shanks (3:32,733).
Vilija Sereikaitė (dešinėje) laimėjo pasaulio čempionato bronzą
Vilija Sereikaitė antus metus iš eilės iškovojo bronzą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungties finale pirmenybių čempionės titulą trečią kartą per karjerą iškovojo bei aukso apdovanojimą pelnė amerikietė Sarah Hammer (3:27,826). Ji nugalėjo britę Wendy Houvenaghel (3:28,601).

Anksčiau JAV dviratininkė pasaulio dviračių treko 3 km asmeninių persekiojimų lenktynių čempione buvo tapusi 2006 ir 2007 metais.

Kitos dvi šioje rungtyje dalyvavusios Lietuvos dviratininkės, aplenkusios varžoves iš Honkongo, Tailando bei Ispanijos, tenkinosi kukliomis pozicijomis. Aušrinė Trebaitė (3:45,286) buvo aštuoniolikta, o Vaida Pikauskaitė (3:45,782) liko devyniolikta.

Pasaulio moterų asmeninių 3 km persekiojimo lenktynių rekordas – 3 min. 24,537 sek. – nuo 2004 metų Atėnų olimpinių žaidynių priklauso dviratininkės karjerą baigusiai Sarah Ulmer iš Naujosios Zelandijos.