2011 09 11

Vilniaus maratoną laimėjo baltarusis Dmitrijus Grigorjevas

Po trejų metų pertraukos tarptautinio Vilniaus maratono nugalėtojo iškeliavo iš Lietuvos. Sekmadienį tradicinį, aštuntąjį istorijoje, bėgimą Vilniaus gatvėmis laimėjo svečias iš Baltarusijos – Dmitrijus Grigorjevas.
Maratono nugalėtojas baltarusis Dmitrijus Hryhoryevas
Maratono nugalėtojas baltarusis Dmitrijus Grigorjevas. / T.Lukšio/BFL nuotr.

Iš viso prie starto linijos sekmadienį rytą išsirikiavo per 2200 bėgimo entuziastų iš 32 šalių. Tiesa, įveikti visą maratono distanciją – 42 km 195 m – pasiryžo apie 300 sportininkų.

Greičiausias iš jų buvo baltarusis D.Grigorjevas. Jis trasoje sugaišo 2 val. 34 min. 40 sek. Atsilikęs kiek mažiau nei puse minutės, finišavo pirmasis lietuvis Saulius Valalis (2:35:09), o trečias liko pernai metų čempionas Tomas Venckūnas (2:37:34).

Moterų grupėje visą maratono atstumą, kaip ir 2010-aisiais, greičiausiai nubėgo lietuvė Modesta Kaminskienė (3:07:28). Antra vėl liko Sada Bukšnienė (3:18:11), o trečia – Renata Siliuk (3:20:51).

Pusės maratono (21,097 km) distancijoje nugalėjo lietuviai: Darius Sadeckas (1 val. 9 min. 34 sek.), Aurimas Skinulis (1:09:49) ir Jonas Vytautas Gvildys (1:11:20). Moterų grupėje – Gailutė Keliuotienė (1:31:25).