Algirdo Šociko vardo tarptautinio bokso turnyro nugalėtojais tapo keturi lietuviai

Tris dienas Kauno sporto halėje vykusio į Tarptautinės mėgėjų bokso asociacijos (AIBA) varžybų kalendorių įtraukto XVIII tarptautinio Algirdo Šociko vardo bokso turnyro nugalėtojais tapo keturi lietuviai.
Eimantas Stanionis. (Sauliaus Bagdono nuotr.).
Eimantas Stanionis. (Sauliaus Bagdono nuotr.). / Sauliaus Bagdono nuotr.

Net trijose svorio kategorijose finalai buvo lietuviški ir tik svoryje iki 69 kg absoliučiai geriausiu turnyro boksininku pripažintas Eimantas Stanionis 3:0 nugalėjo Anglijos pirmenybių prizininką Scottą Fitzgeraldą.

Kitose svorio kategorijose Edgaras Skurdelis (iki 60 kg) 3:0 įveikė Ruslaną Jefremovą, Evaldas Petrauskas (64 kg) 3:0 nesunkiai įrodė savo pranašumą prieš Vladimirą Popovą, o prieš mėnesį šešioliktąjį kartą šalies čempionu tapęs Vitalijus Subačius (iki 91 kg) 3:0 neleido atsirevanšuoti Pauliui Zujevui.

Svorio kategorijos iki 81 kg finalinėje kovoje ypač nepasisekė Vitalijui Volkovui, kuriam antrajame raunde buvo giliai prakirstas antakis ir gydytoja uždraudė tęsti kovą. Tuo metu du teisėjai skyrė pergalę Estijos čempionui Kaupo Arro, kuris ir buvo pripažintas kovos nugalėtoju.

Nesėkmę finale patyrė ir Tomas Sinkevičius (iki 75 kg), 0:3 nusileidęs Latvijos čempionui Vladislavui Jaskului.

Staigmeną supersunkiasvorių (virš 91 kg) finalinėje dvikovoje pateikė boksininkas iš Kaliningrado Vladimiras Ivanovas, 3:0 nugalėjęs Rusijos čempioną Gasaną Gimbatovą.

Kitose svorio kategorijose pergales iškovojo techniškiausiu turnyro boksininku pripažintas anglas Jackas Batesonas (iki 52 kg) ir rusas Artiomas Chotenkovas (iki 56 kg).