-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Europos kiokušin karatė čempionate Vilniuje lietuviai iškovojo keturis aukso medalius

Vilniaus „Siemens“ arenoje pasibaigusiame Europos kiokušin karatė čempionate lietuviai ištesėjo duotus pažadus susišluoti medalius: aukso medalius iškovojo Margarita Čiuplytė, Rita Pivoriūnaitė, Inga Mikštaitė ir Donatas Imbras.
Čempionato akimirka
Rita Pivoriūnaitė (kairėje). / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Iš viso kumite (dvikovų) rungtyje Lietuvos rinktinė iškovojo 13 medalių. Sidabrą iškovojo Lukas Kubilius, Andrius Miseckas, Rūta Brazdžionytė bei Andžejus Milevskis, bronzą – Eimantė Leliukaitė, Darius Gudauskas, Mindaugas Pavilionis, Andrius Draugelis ir Orestas Procas.

VYRAI

Svorio kategorija iki 70 kg

Finalas:
Andrius Miseckas (Lietuva) –
Mikheil Tsiklauri (Gruzija)

Pusfinaliai:
Andrius Miseckas (Lietuva) – Sergiu Druhora (Rumunija)
Mateuszas Garbaczas (Lenkija) – Mikheil Tsiklauri (Gruzija)

Jonas Eimontas į antrą etapą prasibrovė įspūdingu nokautu įveikęs vengrą Galą Csabą, tačiau antrame etape po sekinančios ir visų pratęsimų pareikalavusios kovos turėjo pripažinti Ruslano Kjuliyevo iš Azerbaidžano pranašumą. J.Eimontui tai buvo debiutas Europos suaugusiųjų čempionate.

Aivaras Dadura pralaimėjo jau pirmąją savo kovą lenkui Mateuszui Garbaczui.

Andrius Miseckas pasiekė pusfinalį, nugalėdamas Aleksandrą Holodnicą iš Moldovos ir Marciną Urodą iš Lenkijos. Pusfinalyje A.Miseckas nugalėjo Sergiu Druhora iš Rumunijos. Lietuviui atiteko sidabro medalis, mat finale nusileido gruzinui M.Tsiklauri.

Svorio kategorija iki 80 kg

Finalas:
Marius Ilas (Rumunija) – Andžejus Milveskis (Lietuva)
 

Pusfinaliai:
Marius Ilas (Rumunija) vs. Orestas Procas (Lietuva)
Levanas Tsintzadze (Gruzija) vs. Andžejus Milveskis (Lietuva)

Sėkmingai varžybas pradėjo Orestas Procas. Kaunietis pirmoje kovoje įveikė belgą Cavroisą Serge'ą, o antroje – lenką Noy'ų Mnacakyaną. Trečioje kovoje akivaizdžia persvara O.Procas nugalėjo vengrą Gaborą Buzašą ir iškopė į pusfinalį. Jame lietuvio laukė dvikova su šios svorio kategorijos favoritu Marium Ilasu iš Rumunijos. M.Ilas ketvirtfinalyje po atkaklios kovos eliminavo taip pat itin pajėgų užsienio kovotoją norvegą Christianą Christianseną. Deja, po neįtikėtinai lygios ir atkaklios kovos teisėjai pusfinalyje pergalę skyrė M.Ilasui. O.Procui atiteko bronzos medalis.

Vytautas Cėpla pirmoje kovoje nugalėjo Steve'ą Siegersą, antroje šansų nepaliko lenkui Marekui Odzeniakui. Deja, ketvirtfinalyje V.Cėplą nokautavo gruzinas Levanas Tsintzadze.

Andžejus Milevskis susitvarkė su kovotoju iš Lichtenšteino Dominiku Fricku. Pergalę A.Milevskis pasiekė ir antroje kovoje prieš ukrainietį Sergejų Gnesą. Ketvirtfinalyje A.Milevskis eliminavo bulgarą Vasilą Vangelovą ir pusfinalyje susikovė su V.Cėplos skriaudiku L.Tsintzadze. Pastarąjį A.Milevskis įveikė be didesnio vargo.

Vis dėlto, eilinį čempiono titulą šioje svorio kategorijoje iškovojo rumunas Marius Ilas, finale įveikęs A.Milevskį.

Svorio kategorija iki 90 kg

Finalas:
Zsoltas Baloghas (Vengrija) –
Valerijus Dimitrovas (Bulgarija)

Pusfinaliai:
Mindaugas Pavilionis (Lietuva) – Valerijus Dimitrovas (Bulgarija)
Darius Gudauskas (Lietuva) – Zsoltas Baloghas (Vengrija)

Liūdna žinia Dmitrijaus Aleksandrovo gerbėjams. Vienas Lietuvos rinktinės lyderių patyrė traumą ir dėl čempionato medalių nekovos. Jį pakeitė Alfredas Jakštas, kuris pirmoje kovoje įveikė Cojuhari Nicolae iš Moldovos. Antroje kovoje A.Jakštas nusileido vengrui Zsoltui Baloghui, kuris taps Dariaus Gudausko varžovu pusfinalyje.

Darius Gudauskas žaibiškoje kovoje iš turnyro eliminavo belgą Nyseną Bartą ir nugalėjo lenką Maciejų Mazurą. Deja, pusfinalyje D.Gudauskas turėjo pripažinti vengro Z.Balogho pranašumą. Tai viena didžiausių čempionato staigmenų.

Mindaugas Pavilionis pirmoje savo kovoje nugalėjo švedą Fredriką Johanssoną, antroje – gruziną Levaną Partsikanashvili, ir pusfinalyje susikovė su viena ryškiausių šio čempionato žvaigždžių Valerijum Dimitrovu. Šis bulgaras – triskart pasaulio čempionas. Pergalę teisėjai skyrė jam, tad šios svorio kategorijos finale – nė vieno lietuvio.

Svorio kategorija per 90 kg

Finalas:
Lukas Kubilius (Lietuva) –
Donatas Imbras (Lietuva)

Pusfinaliai:
Lukas Kubilius (Lietuva) – Sandor Kovacs (Vengrija)
Donatas Imbras (Lietuva) – Andrius Draugelis (Lietuva)

Iki pusfinalių pralaimėjimo šioje kategorijoje nepatyrė nė vienas lietuvis. Donatas Imbras eliminavo graiką Eliasą Papanikolaou ir prancūzą Romainą Gentile. Andrius Draugelis įveikė belgą Gonzalvo Ryaną ir įspūdingu nokautu vos per kelias kovos sekundes – lenką Patryką Wojnarą. Lukas Kubilius nugalėjo norvegą Ronny Stensnesą ir švedą Fredriką Olssoną.

Pusfinalyje savo pranašumą įrodė L.Kubilius ir D.Imbras. Šie sportininkai kovojo ir praėjusių metų Europos čempionato finale. Kaip ir Ispanijoje, pergalę šventė D.Imbras.

MOTERYS

Svorio kategorija iki 55 kg

Finalas:
Rūta Brazdžionytė (Lietuva) – Rita Pivoriūnaitė (Lietuva)

Pusfinaliai:
Rūta Brazdžionytė (Lietuva) – Isis Pinila (Ispanija)

Rita Pivoriūnaitė (Lietuva) – Nuria Garrido (Ispanija)

Europos čempionės titulą ginančiai Ritai Pivoriūnaitei burtai iškrito itin palankūs. Pakeliui iki finalo jai nereikėjo kovoti nė su viena iš trijų pagrindinių varžovių – Rūta Brazdžionyte, Diana Mačiūte ir ispane Isis Pinila. Į antrą etapą be kovos patekusi R.Pivoriūnaitė pirmiausiai įveikė vengrę Aniko Szondi, o pusfinalyje – ispanę N.Garrido.

Rūta Brazdžionytė pasirodymą taip pat pradėjo nuo antro etapo, kuriame nugalėjo lenkę Joanną Popczyk. Pusfinalyje panevėžietė palaužė I.Pinilą. Ši pergalė užtikrino Rūtai kelialapį į pasaulio čempionatą Japonijoje, kuris vyks spalį. Finale, kaip ir 2010 m. Europos čempionate Ispanijoje, R.Brazdžionytė kovojo su R.Pivoriūnaite. Kaip ir praėjusiais metais, čempionės titulą iškovojo R.Pivoriūnaitė.

Diana Mačiūtė pirmajame etape eliminavo ukrainietę Renatą Kudiakovą, tačiau įtemptoje kovoje nusileido ispanei I.Pinilai.

Svorio kategorija iki 65 kg

Finalas:
Inga Mikštaitė (Lietuva) – Csenge Szepesi (Vengrija)

Pusfinaliai:
Inga Mikštaitė (Lietuva) – Lidia Kormondi (Vengrija)
Csenge Szepesi (Vengrija) – Eimantė Leliukaitė (Lietuva)

Čempionės titulą ginanti Inga Mikštaitė užtikrintai iškopė į finalą, kuriame susitiko su vengre Csenge Szepesi. Pastaroji pusfinalyje įveikė Eimantą Leliukaitę, o I.Mikštaitė – vengrę Lidiją Kormondi. Pakeliui iki pusfinalio I.Mikštaitė nugalėjo ispanę Isabelmarią Ferrandiz bei bulgarę Yanitsą Stefanovą.

Finale netrūko įspūdingų smūgių – gražią pergalę šventė I.Mikštaitė, antrą kartą savo karjeroje iškovojusi Europos čempionės titulą.

E.Leliukaitė savo pirmoje kovoje nugalėjo norvegę Tinareginą Johansen, antroje – danę Ea Eriksen.

Rosita Magelinskaitė šventė pergalę prieš danę Aleksandrą Vulevič, bet nusileido Lidijai Kormondi iš Vengrijos.

Svorio kategorija per 65 kg

Finalas:
Margarita Čiuplytė (Lietuva) – Viviana Chirila (Rumunija)

Pusfinaliai:
Margarita Čiuplytė (Lietuva) – Carolien Brix (Graikija)
Edit Abraham (Vengrija) – Viviana Chirila (Rumunija)

Nuo antro etapo pasirodymą pradėjusi Margarita Čiuplytė pirmoje kovoje įveikė danę Christinę Buchholtz, o pusfinalyje eliminavo graikę Carolien Brix. 2009 m. pasaulio ir 2010 m. Europos čempionė M.Čiuplytė pateisino savo vardą ir iškovojo dar vieną trofėjų – finale Margarita be didesnio vargo įveikė Vivianą Chirilą.

Diana Balsytė įveikė ispanę Caroliną Garcia, bet pralaimėjo graikei C.Brix.

Nora Vaznelytė taip pat suklupo antroje kovoje: įveikusi ispanę Barbarą Boludą, turėjo pripažinti V.Chirilos pranašumą.

Medalių lentelė
VietaŠalisAuksasSidabrasBronzaIš viso
1.Lietuva45514
2.Vengrija1337
3.Rumunija1113
4.Gruzija1012
5.Danija1001
6.Bulgarija1001
7.Lenkija0022
8.Ispanija0022
9.Švedija0011
10.Graikija0011

2011 m. Lietuvos kiokušin karatė rinktinė:
SportininkasSv.kat.AmžiusKlubasMeistr.pak.
Andrius Miseckas -70 kg 27 Kauno „Rifas“1 DAN
 Aivaras Dadura -70 kg 24 Vilniaus „Shin“1 DAN
 Jonas Eimontas -70 kg 23 Vilniaus „Saulės ženklas“1 KYU
 Orestas Procas -80 kg 27 Kauno „Fortitudo“2 DAN
Vytautas Cepla -80 kg 26 Vilniaus „Saulės ženklas“1 DAN
 Andžejus Milevskis -80 kg 31 Vilniaus „Spartanika“3 DAN
 Dmitrijus Aleksandrovas -90 kg 29 Vilniaus „Shin“2 DAN
 Mindaugas Pavilionis -90 kg 31 Kauno „Rifas“1 DAN
 Darius Gudauskas -90 kg 28 Vilniaus „Toshi“2 DAN
 Donatas Imbras +90 kg 32 Vilniaus „Budora“3 DAN
 Lukas Kubilius +90 kg 28 Klaipėdos „Shodan“1 DAN
 Andrius Draugelis +90 kg 25 Kauno „Kariai“1 DAN
 Diana Mačiūtė -55 kg 31 Klaipėdos „Okinava“3 DAN
 Rita Pivoriūnaitė -55 kg 23 Vilniaus „Saulės ženklas“2 DAN
 Rūta Brazdžionytė -55 kg 20 Panevėžio „Argus“1 DAN
 Inga Mikštaitė -65 kg 31 Kauno „Kariai“2 DAN
 Rosita Megelinskaitė -65 kg 19 Klaipėdos „Shodan“2 KYU
 Eimantė Leliukaitė -65 kg 21 Kuršėnų „Dao“1 KYU
 Margarita Čiuplytė +65 kg 27 Vilniaus „Shin“2 DAN
 Nora Vaznelytė +65 kg 23 Kauno „Fortitudo“1 DAN

 Diana Balsytė

 +65 kg 20 Vilniaus „Shin“1 KYU

PRIEŠ VARŽYBAS

Čempionato išvakarėse Lietuvos rinktinės treneriai tikino subūrę stipriausią rinktinę šalies istorijoje ir neslėpė turį ambicijų pagerinti tiesiog įspūdingus 2010 m. Europos čempionato rezultatus.

„Grįžus iš Ispanijos atrodė, kad tai maksimalus rezultatas. Bet dabar galvojame, kad galime pagerinti šį rezultatą, nes šiemet, manome, pavyko suburti netgi stipresnę rinktinę”, – teigia rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Kaip žinia, pernai Ispanijoje vykusiame Europos kiokušin karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo net 12 medalių (9 dvikovose) – penkis aukso, keturis sidabro ir tris bronzos.

„Nušluota Europa“, „Lietuvos aukso amžius“, „užminta mįslė: kaip tai įmanoma?“ – tokie ir panašūs žodžiai tąsyk liejosi rinktinei sugrįžus į Lietuvą. Rinktinės treneriai tuomet kalbėjo, kad Lietuva penkiais metais aplenkė visą kiokušin karatė Europą, kuri su lietuvių pažanga – profesionalumu, požiūriu, darbu, struktūra – nespėja koja kojon.

Lietuvos kiokušin karatė federacijos Garbės prezidentas ir Europos karatė organizacijos (EKO)  viceprezidentas Romtas Vitkauskas dabar šypteli: galbūt per skambiai tuomet buvo kalbėta.

„Per garsiai buvo pasakyta. Euforija kartais leidžia pasakyti daugiau. Tiesiog esame tarp penkių pagrindinių kiokušin karatė šalių pasaulyje. Kuo lenkiame kitas šalis? Trenerių potencialu, sportininkų intelektualumu ir motyvacija“, – teigia R.Vitkauskas.

Kaip labiausiai tobulėjančias kiokušin karatė šalis, R.Vitkauskas išskyrė Lenkiją, Daniją ir Švediją. „Tas progresas susijęs su požiūrio pasikeitimu ir formuojama organizacine  struktūra. Ypač pakilimas jaučiamas Lenkijoje“, – teigė R.Vitkauskas.

P.Klapatausko nuomone, nepaisant Lietuvos rinktinės stiprybės, negalima nuvertinti ir varžovų. „Mums pavyksta išsaugoti sportininkus, jie neišsilaksto, todėl rinktinės veidas pastaraisiais metais mažai keičiasi. Tai reiškia, kad komanda kasmet darosi vis brandesnė, labiau patyrusi, o tuo pačiu ir stipresnė. Sportininkai yra labai motyvuoti, nes daugeliui dėl amžiaus tai gali būti paskutinis čempionatas. Mūsų rinktinė dabar tikrai atrodo stipriausia Europoje, tačiau negalime neįvertinti ir varžovų, kurie taip pat atvažiuoja kautis dėl titulų“, – prieš čempionatą kalbėjo P.Klapatauskas.

Rinktinės lyderiais vadinami Donatas Imbras, Darius Gudauskas, Dmitrijus Aleksandrovas, Margarita Čiuplytė, Rita Pivoriūnaitė ir Inga Mikštaitė, tačiau, pasak P.Klapatausko, rinktinė tokia lygi, kad iššauti gali bet kas.

„Aš labai tikiu savo mokiniu Vytautu Cėpla, ypač, matydamas kaip jis šiam čempionatui ruošėsi. Manau, ir jis gali keliauti iki pat galo. Taip pat labai tikiu Aivaru Dadura, kuris yra ir labai ambicingas, ir jau ne pirmus metus būdamas šalia pripažintų favoritų smarkiai tobulėja“, – sakė treneris.

Kokį medalių kraitį lietuviams pavyks susirinkti „Siemens“ arenoje? Ar čempionato Ispanijoje rezultatai išties bus pagerinti? Pirmąją čempionato dieną vykusiose kata varžybose Lietuvai vienintelį – sidabro – medalį pelnė Raimundas Paškauskas.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius