Geriausia sportininkė tarp policininkų – karatistė Čiuplytė

Išrinkti geriausi 2009 m. Lietuvos policijos sportininkai, kurie ketvirtadienį, kartu su jų treneriais buvo pagerbti Policijos departamente. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausia praėjusių metų policijos sportininke tapo Lietuvos policijos mokyklos darbuotoja kyokushin karatė atstovė Margarita Čiuplytė.
M.Čiuplytė - geriausia policijos sportininkė
M.Čiuplytė - geriausia policijos sportininkė / Policijos nuotr.

Antrąją vietą užėmė rankų lenkikė Eglė Vaitkutė, dirbanti Klaipėdos apskrities VPK Šilutės r. policijos komisariate. Trečiąją vietą pasidalijo Laurius Veličko (šaudymas), dirbantis Lietuvos kriminalinės policijos biure ir Rimvydas Spėčius (kulkinis šaudymas), dirbantis antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras„.

Geriausia 2009 m. Lietuvos policijos sportininkė M.Čiuplytė praėjusiais metais triumfavo visose varžybose, kuriose dalyvavo. Ji tapo ir pasaulio, ir Europos, ir Lietuvos čempione.

Svariausias iškovotas titulas – 2009 m. birželio 21 d. Sankt Peterburge (Rusija) pasibaigusiame ketvirtajame kyokushin karatė čempionate (svorio kategorijoje + 65 kg) Margarita pelnė aukso medalį. Eglė Vaitkutė 2009 m. rugsėjo 7–12 dienomis Italijoje vykusiame 31–ąjame pasaulio rankų lenkimo čempionate, iškovojo pirmą vietą.

Laurius Veličko dalyvavo net 15 įvairaus lygio tarptautinėse varžybose ir visose užlipo ant prizininkų pakylos. Tuo tarpu Rimvydas Spėčius, dalyvavęs 11 įvairių varžybų, dešimtyje jų iškovojo prizines vietas.

Dėkodamas sportininkams policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas pasidžiaugė, kad praėjusiais metai buvo iškovota labai daug įspūdingų pergalių. Jis atkreipė dėmesį, kad policijos darbuotojų kultivuojamų sporto šakų spektras atrodo tikrai įspūdingai.

Sporto sritį kuruojantis policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas sakė, kad visų pirma norėtų padėkoti visiems už entuziazmą ir didelį pasiaukojimą. „Nors trūksta lėšų jūsų treniruotėms ir dalyvavimui varžybose, džiaugiamės, kad jų stoka netrukdo Jums pasiekti puikių rezultatų“, – kalbėjo V.Račkauskas.

Į geriausiųjų policijos sportininkų dešimtuką taip pat pateko Petras Pranckūnas (lengvoji atletika), Andrejus Zadneprovskis (šiuolaikinė penkiakovė), Sigitas Bulovas (irklavimas), Vilius Petrauskas (jėgos daugiakovė), imtynininkai Ramūnas Fokas ir Svajūnas Polikevičius.

Tarp pagerbtųjų sportininkų buvo ir Lietuvos policijos krepšinio rinktinės kapitonas Gaudentas Puškorius. Krepšinio rinktinė rudenį Olandijoje vykusiame Europos čempionate iškovojo sidabro medalius.

Tarp geriausiai pasirodžiusių policijos įstaigų, šiemet vėl stipriausi buvo Kauno aps. VPK pareigūnai, atkaklioje kovoje nurungę Vilniaus aps. VPK. Trečiąją vietą užėmė Alytaus aps. VPK pareigūnai. Policijos įstaigų vadovams įteiktos didžiulės taurės, taip pat apdovanoti už sportą šiose įstaigose atsakingi pareigūnai: Valerijus Antonenko (Kaunas), Linas Švambarys (Vilnius) ir Edmantas Svirinavičius (Alytus).