Į pasaulio bokso čempionato aštuntfinalį pateko antras lietuvis – Tadas Tamašauskas

Pasaulio suaugusiųjų bokso čempionate Kazachstane į aštuntfinalį pateko dar vienas Lietuvos rinktinės kovotojas. Penktadienį, vakarinės sesijos metu, vilnietis Tadas Tamašauskas (91 kg, 47 dalyviai) rezultatu 3:0 įveikė Kai'ų Havnaa iš Norvegijos.
Tadas Tamašauskas
Tadas Tamašauskas / boksopasaulis.lt nuotr.

Pirmadienį aštuntfinalyje, kitame ringo kampe, lietuvio lauks argentinietis Yamilas Peralta, kuris analogišku rezultatu buvo pranašesnis už kaimyninės Latvijos atstovą Raitisą Sinkeviscių.

Kitas aštuntfinalininkas, Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas (64 kg, 55 dalyviai), penktadienį rezultatu 3:0 laimėjo prieš tailandietį Wuttichai Masuką ir pirmadienį susigrums su Europos bokso čempionato sidabro medalininku Dmitrijumi Galagotu iš Moldovos.

Sekmadienį šešioliktfinalyje jėgas išbandys Kauno bokso mokyklos auklėtinis Eimantas Stanionis (69 kg, 55 dalyviai), stosiantis į kovą prieš armėną Aramą Amirchanianą, ir šilutiškis Edgaras Skurdelis (60 kg, 46 dalyviai), kurio oponentu bus Europos pirmenybių vicečempionas Miklošas Varga iš Vengrijos.

Lietuvos bokso rinktinę lydi treneriai Vladimiras Bajevas, Vidas Bružas, Stanislovas Mižigurskis ir Vincas Murauskas.

Šiose planetos pirmenybėse startavo 457 atletai iš 100 valstybių.

Iš viso po Nepriklausomybės atgavimo lietuviai iš planetos pirmenybių parsivežė vieną sidabro ir keturis bronzos medalius: 1993 metais Vitalijus Karpačiauskas (iki 67 kg) iškovojo sidabrą, 1995-aisiais bronzos medalius laimėjo V. Karpačiauskas (67 kg) ir Vidas Bičiulaitis (57 kg), 2007 metais bronziniu prizininku tapo Daugirdas Šemiotas (81 kg), o 2011 metais Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame pasaulio bokso čempionate bronzos medalį iškovojo kaunietis Egidijus Kavaliauskas (69 kg), šiuo metu sėkmingai kopiantis karjeros laiptais profesionaliame bokse JAV.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius