Karoliui Baužai – Europos dziudo imtynių čempionato bronzos medalis

Gruzijos sostinėje Tbilisyje vykusiame Europos dziudo imtynių čempionate bronzos medalį svorio kategorijoje iki 90 kg iškovojo Karolis Bauža.
Karolis Bauža
Karolis Bauža / Lietuvos dziudo federacijos nuotr.

Lemiamoje dvikovoje Lietuvos atletas per vos 33 sekundes nugalėjo vokietį Michelį Pinskę ir užėmė trečią vietą.

Sekmadienį grupės varžybose K.Bauža pirmoje kovoje per 3 minutes ir 3 sekundes nugalėjo vengrą Tamašą Madaraszą, antroje taškais įveikė olandą Marviną De La Croesą, tačiau kovą dėl vietos pusfinalyje pralaimėjo ispanui Davidui Alarzai ir toliau pateko į paguodos turnyrą, kuriame per 4 minutes susitvarkė su ukrainiečiu Vadimu Siniavskiu.

Europos čempionu šioje svorio kategorijoje tapo baltarusis Andrejus Kazusionakas, finale nugalėjęs gruziną Arlamą Lipartelianį.

Antrasis bronzos medalis atiteko azerbaidžaniečiui Elchanui Mammadovui.

Kiti Lietuvos atletai – Albertas Techovas (iki 60 kg), Vytautas Skilinskas (iki 66 kg), Ainis Vencevičius (73 kg), Egidijus Žilinskas (iki 100 kg) Marius Paškevičius (daugiau nei 100 kg) bei Raimonda Gedutytė (iki 78 kg) – čempionate pralaimėjo jau pirmąsias kovas.

Iš viso čempionate kovojo 261-as atletas iš 39 Europos valstybių.