Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos imtynininkai meta svorį ir Europos čempionate tikisi medalių

M.Mizgaitis (dešinėje) finale turėjo paplušėti
Valdo Malinausko nuotr. / M.Mizgaitis (dešinėje) iki Europos čempionato turi numesti 10 kg.
Šaltinis: sportas.info
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jeigu viskas klostysis sėkmingai, Lietuvos imtynininkų medaliai Europos čempionate neturėtų būti staigmena.

Balandžio 9 d. Kūno kultūros ir sporto departamente Lietuvos imtynių federacija (LIF), prieš išvykstant pajėgiausiems Lietuvos imtynininkams į Europos imtynių čempionatą, kuris balandžio 13–18 dienomis vyks Azerbaidžano sostinėje Baku, surengė spaudos konferenciją.

„Nors ir ne namų sienos, tikimės, kad jos mums bus laimingos. Tikimės gerų rezultatų“, – sakė LIF prezidentas Darius Čepauskas, prisimindamas, jog 2007 metais toje pačioje salėje, kurioje vyks ir Europos čempionatas, Mindaugas Ežerskis iškovojo pasaulio čempionato sidabrą, o Valdemaras Venckaitis – bronzą.
 

Konkrečių tikslų šių metų Europos čempionate federacija imtynininkams nekelia. „Europos čempionatas – vienas iš pasirengimo Londono olimpinėms žaidynėms etapų. Todėl svarbiausia, kad sportininkai sėkmingai įveiktų 4 metų pasirengimą. Žinoma, kovosime dėl aukštų vietų ir Europos čempionate – turime pajėgių imtynininkų. Jeigu viskas klostysis sėkmingai, medaliai neturėtų būti staigmena, bet jų skaičius ir spalva nėra pats svarbiausias dalykas“, – sakė prezidentas.

Pasirengta, pasak D.Čepausko, normaliai ir imtynininkai pradėjo paskutinę kovą  – su svoriu. Sunkiausiam iš Lietuvos imtynininkų M.Mizgaičiui, kuris varžosi  svorio kategorijoje iki 120 kg, reikia numesti 10 kg. „Bet imtynininkams tai įprasta procedūra“, – sakė D.Čepauskas.

„Kai nori numesti svorio, mažiau valgai. Tačiau mes svorį metame vartodami mažiau skysčių – per treniruotes prakaituoji, vartoji mažiau skysčių ir svoris greitai krinta. Tiesa, vėliau jis labai greitai  grįžta, todėl mūsų receptas visiems netiks“, – šypsojosi M.Mizgaitis.

Apibendrindamas pasirengimą Europos čempionatui, kuris prasidėjo jau praėjusių metų lapkritį, treneris Ruslanas Vartanovas teigė, jog viskas vyko sklandžiai: imtynininkai turėjo tris stovyklas užsienyje, dalyvavo kontrolinėse varžybose. „Vis dėlto pagrindinis darbas vyko namuose – kvietėmės treniruočių partnerius iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos.“

Lietuvos imtynininkų rinktinė, dalyvausianti čempionate, suformuota pagal Lietuvos čempionato rezultatus. Tiesa, nuostolių neišvengta: vienos stovyklos metų traumą patyrė Adas Lukošaitis (iki 96 kg), kuriam Europos čempionatą teks praleisti.

Lietuvos graikų ir romėnų imtynininkų rinktinėje – penki sportininkai: 25 metų Svajūnas Adomaitis (svorio kategorija iki 60 kg), 24 metų Edgaras Venckaitis (iki 66 kg), 23 metų Aleksandras Kazakevičius (iki 74 kg), 23 metų Laimutis Adomaitis (iki 84 kg) ir 30 metų M.Mizgaitis (iki 120 kg). Taip pat į čempionatą vyks vienas laisvųjų imtynių atstovas 35 metų Vytas Čiumakovas (iki 60 kg) ir jo treneris Sergejus Kasimovas.

„Merginų šį kartą nevežame. Ne dėl to, kad būtume prieš jas nusiteikę, – šypsojosi prezidentas. – Turime perspektyvių sportininkių, bet jos dar nėra pasiekusios tokio lygio, kad galėtų dalyvauti suaugusiųjų čempionate. Jos dalyvauja savo amžiaus grupių varžybose“, – aiškino D.Čepauskas. Federacijos pozicija tokia, kad į suaugusiųjų sportą reikia ateiti pamažu, neforsuojant jaunų sportininkų galimybių.

Į Europos čempionatą, kaip komandos kapitonas, vyks ir 32 metų Mindaugas Ežerskis (iki 96 kg), tačiau varžybose nedalyvaus. „Mindaugo tikslas – palaikyti komandą morališkai, taip pat jis stebės ir analizuos potencialių savo varžovų, su kuriais dar teks imtis, kovas“, – sakė R.Vartanovas.

Tituluočiausias iš Lietuvos imtynininkų olimpinis bronzos medalininkas M.Mizgaitis prisiminė, jog tradiciškai jam geriau sekasi pasaulio čempionatuose nei Europos. Vis dėlto Europos čempionate jis kels sau pačius aukščiausius tikslus. Europos čempionate Azerbaidžane atsisakė dalyvauti Armėnijos rinktinė. „Tai dovana man, – nusišypsojo sužinojęs Mindaugas, bet pridūrė: – Dar bijau tuo patikėti.“  Paklaustas apie traumas, M.Mizgaitis sakė, jog didesnių problemų išvengti pavyko. „Mikrotraumos – sportininkų kasdienybė, be jų neįmanoma, su tuo susitaikai“, – teigė imtynininkas. 

sportas.info
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką