Mantas Knystautas Europos jaunių imtynių čempionate Kroatijoje užėmė penktąją vietą

Kroatijos sostinėje sekmadienį baigėsi Europos jaunimo imtynių čempionatas. Paskutinę varžybų dieną geriausiai iš lietuvių graikų romėnų imtynių turnyre sekėsi Mantui Knystautui, kuris užėmė penktą vietą svorio kategorijoje iki 120 kg (16 dalyvių).
Mantas Knystautas raudona apranga
Mantas Knystautas raudona apranga / Lietuvos imtynių federacijos nuotr.

Jau pirmoje kovoje lietuviui teko patirti būsimo čempiono vokiečio Christiano Johno jėgą - pralaimėta aiškia persvara. Tačiau paguodos turnyro pirmoje kovoje M. Knystautas 3:0 (4:0, 1:0) nugalėjo kroatą Marko Batiničių, o kovoje dėl trečiosios vietos 0:3 (0:1, 0:2) nusileido turkui Ali Nailui Arslanui.

Šios svorio kategorijos finale jau minėtas vokietis Ch. Johnas 3:1 (0:6, 8:3, 7:1) įveikė gruziną Levaną Arabulį, o antroji bronza atiteko vengrui Balintui Lamui.

Kiti du sekmadienį kovoję lietuviai pralaimėjo jau pirmuosius susitikimus: Mindaugas Štrimaitis svorio kategorijoje iki 66 kg 1:3 (0:6, 3:5) nusileido austrui Stefanui Steiglui ir liko aštuonioliktas tarp 27-ių dalyvių, o Julius Matuzevičius svorio kategorijos iki 84 kg šešioliktfinalyje 1:3 (0:1, 1:3) turėjo pripažinti bronzą iškovojusio azerbaidžaniečio Fuado Alijevo pranašumą ir buvo 17-as tarp 25-ių dalyvių.

Graikų romėnų imtynių turnyre Lietuva komandų rikiuotėje (33 ekipos) su 17 taškų užėmė vienuoliktą vietą. Tiesa, taip pat po 17 taškų surinko ir devintą bei dešimtą vietas užėmusios atitinkamai Bulgarijos bei Moldovos rinktinės.

Nugalėjo Rusijos imtynininkai (61 tšk.), aplenkę Azerbaidžano (49 tšk.) bei Turkijos (48 taškai) atstovus.

Senojo žemyno jaunių imtynių pirmenybėse Kroatijoje dalyvauja beveik 700 sportininkų iš 39 valstybių.